Životní styl

Obézní Martina: Několik týdnů držím dietu, váha ukazovala opak. Vážila jsem se ve špatný čas

Byla jsem na sebe tvrdá, skutečně dodržovala stanovený režim, ale váha mi ukazovala více, než když jsem začala zhubnout. V tu chvíli mě to extrémně vyděsilo, dokonce jsem chtěla hubnutí vzdát s tím, že je k ničemu. Nakonec jsem ale zjistila, kde je problém… To je příběh paní Martiny, která se jako mnoho dalších rozhodla zhubnout. A málem to vzdala jenom kvůli drobné chybě při vážení.

Začít a vše zapsat

První den jsem měla jasně naplánovaný. Datum v kalendáři nastalo a já si hned ráno po probuzení stoupla na váhu a zapsala hmotnost. A začala držet dietu. Měla jsem předepsaný jídelníček s jasnou kalorickou hodnotou. Na začátku to bylo celkem utrpení, ale později jsem si tak nějak zvykla. Ale hlad jsem měla každý den. A nepopírám, občas jsem takzvaně zhřešila.

Doporučený článek:  Hodina procházky denně působí na tělo i mysl blahodárně. Zlepší kondici na všech úrovních

Pravidelné vážení

Protože jsem chtěla vidět svůj progres a mít motivaci, každý druhý den jsem si stoupla na váhu. Jeden den ukázal, že jsem lehčí o dvě kila, to pro mě byla extrémní motivace. Ale potom byly dny, kdy váha ukazovala dokonce více, než když jsem začala. Byla jsem naštvaná a nejprve to přisuzovala své váze.

Zdroj obrázku: Freepik

Ani nová váha nepomohla

Byla jsem přesvědčená, že moje váha ukazuje špatně. Tak jsem koupila novou, provedla první vážení a následně na ni pravidelně lezla. Ale dělo se to stejné, někdy ohromný propad, jindy více než na začátku. Už jsem to chtěla vzdát, ale potom mi to došlo. Vážím se špatně.

Doporučený článek:  Dejte sbohem mastným vlasům! Díky několika trikům vydrží krásné po několik dní

Pokus vyšel

Napadlo mě, čím to může být. A zkusila jsem to otestovat. Ráno jsem si stoupla na váhu a zapsala hodnoty. A znovu ten samý den večer. A nestačila jsem se divit, jaké rozmezí to bylo. V to chvíli mi to docvaklo. Když jsem se jeden den vážila brzo ráno a další až po večeři, po vypití dietního koktejlu, muselo se to projevit. Od té doby se vážím méně často, vždy konkrétní den, v konkrétní hodinu ráno. A najednou vidím, že moje dieta funguje. Přitom jsem ji kvůli takové blbosti chtěla vzdát.

Doporučený článek:  Styl chůze a nastavení tváře dokážou člověka učinit přitažlivějším

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Martiny Š., redakčně zkráceno a upraveno.