Krása

Přírodní oleje vlasy rozzáří, dodají jim ochranu a výživu

Chcete mít nádherné, pevné a zdravé vlasy? Nejlépe toho dosáhnete s pravidelným používáním přírodních olejů. Všechny poskytují hydrataci, výživu a chrání vlasy před negativními vlivy. Dnes se mrkneme na několik druhů těchto produktů, které vám pomohou s kvalitou vašich loken. Některé z nich máte možná doma, jen je zatím nepoužíváte tímto způsobem.

Kokosový olej

Tento druh proniká hluboko do vlasů a poskytuje jim obrovskou hydrataci. Snižuje lámavost a poskytuje hladké prameny. Stačí, když kokosový olej použijete místo kondicionéru před nebo po umytí. U všech těchto produktů musíte počítat s tím, že budete mít mastnou hlavu, ale zároveň nabízí hodně benefitů.

Doporučený článek:  Bramborový škrob nepatří jen do hrnce. Ženy po celém světě oceňují jeho účinky v koupelně

Arganový olej

Tento produkt je velmi bohatý na vitamín E a mastné kyseliny. Užijete si hydrataci, lesk a snížíte poškození způsobené UV zářením a používáním žehličky na vlasy. Stačí, když vmasírujete pár kapek do suchých nebo vlhkých vlasů a necháte je přirozeně uschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Jojobový olej

Máte-li problémy s mastnotou nebo pomalým růstem vlasů, jojobový olej vám hodně pomůže. Aplikovat ho můžete na pokožku hlavy nebo na celou délku vlasů. Stačí jen malé množství a všechny prameny budou hydratované a poroste vám mnohem více vlasů.

Doporučený článek:  Ženská krása se stále mění a s ní i trendy účesů

Ricinový olej

Stimuluje růst vlasů, posiluje folikuly a má protizánětlivé vlastnosti. Ricinový olej navíc obsahuje hodně vitamínů a minerálů, které jsou klíčové pro zdraví vašich vlasů. Přidat ho můžete do olivového nebo kokosového oleje a společně aplikovat na pokožku hlavy.

Avokádový a mandlový olej

Avokádo obsahuje vitamíny A, D, E a B6, aminokyseliny a proteiny. Díky tomu podporuje hydrataci a regeneraci. Mandle v sobě mají hodně vitamínu E, omega-3 mastné kyseliny a hořčík. Předchází vypadávání vlasů a také podporuje jejich růst. U obou typů stačí aplikovat pár kapek na pokožku hlavy. Vyzkoušejte jeden z těchto olejů a užijte si nádherné a dokonale zdravé lokny.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/the-best-hair-oils-for-every-hair-type-4154056