Krása

Ke krásné pleti pomůže správná péče, dostatečná hydratace a vyvážený jídelníček

Zimní měsíce daly naší pleti zabrat. Jaro je ideálním časem, kdy můžete své pleti vrátit lesk, zdraví a nádherný vzhled, který během zimy ztratila. Po zimě bývá pokožka suchá, bez barvy, lesku a velmi unavená. Existuje přitom 5 jednoduchých způsobů, jak jí vrátit ztracený vzhled. Tyto návyky byste ovšem měli zařadit do péče o pleť nejen na jaře, ale během celého roku.

Zamyslete se nad tím, co vaše pleť potřebuje

Na začátku celého procesu proveďte diagnózu. Pravděpodobně zjistíte, že musíte doplnit vitamíny, které jste během zimy zanedbávali, protože ovoce a zelenina nejsou v tuto dobu příliš chutné a levné. Většina lidí navíc nepoužívá během zimy opalovací krém, což vede k vysokému vystavení UV záření. Znečištění vzduchu a pobyt ve vytopených místnostech také přispívají ke stárnutí pleti.

Doporučený článek:  Roztřepeným konečkům můžete dát sbohem. Výživné masky je uzdraví a dodají krásu celým vlasům
Zdroj obrázku: Freepik

Hloubková očista a zázračný peeling

Čištění obličeje by mělo být naprostým základem. Předtím ale proveďte peeling, který zajistí hladší pleť a odstraní mrtvé buňky. Využít můžete enzymový nebo mechanický peeling. Na trhu najdete mnoho druhů a mnoho z nich si také můžete vyrobit doma, takže záleží jen a pouze na vás. Experimentovat můžete s kávovou sedlinou, medem s citronem nebo zeleným čajem.

Dalším krokem by mělo být tónování pleti pomocí speciálního tonika. Mnoho lidí tento krok podceňuje, ale vrátíte pokožce správné pH, díky čemuž bude více odolná vůči podráždění a zánětům.

Doporučený článek:  Suchá chodidla trápí ženy nejen v létě. Pokožku uzdraví a vyhladí přírodní produkty z kuchyně

Zdravá strava a hydratace jsou klíčové

Dostatečné pití čisté vody je velmi důležité pro zdraví a správné fungování celého těla, včetně naší pokožky. Velmi důležitá je také strava, protože fast food a nezdravé jídlo se projeví nejen na vaší váze, ale také kvalitě pokožky. Jestli bojujete s akné nebo ekzémy, měli byste se soustředit na svůj jídelníček, protože může být důvodem kožních problémů.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/skin-care-for-spring-and-summer/