Krása, Zdraví

Žluté nehty jsou ošklivé, především ale znamenají problém, který vyžaduje rychlé řešení

Jestli máte žluté nehty, může to být způsobené mnoha faktory. Většinou mají žluté nehty kuřáci, ale mohou znamenat také zdravotní problém, který nebude na první pohled patrný. Žluté nehty mohou signalizovat také kožní onemocnění. V některých případech je vhodné zajít k lékaři, jindy si zase pomůžeme domácími metodami, které jsou účinné. Jak si poradit se žlutými nehty a co je příčinou žloutnutí?

Krásné nehty jsou známkou zdraví

Mít upravené nehty na nohou i rukou je základem krásy. Ženy o své nehty pečují mnohem více než muži a je to velká škoda. Při nedostatku hygieny se mohou objevit první příznaky žloutnutí nehtů. Objevují se nenápadně. Stačí, že se vám budou nehty třepit nebo s nimi budete mít jiné problémy. Lámavost nehtů může znamenat nedostatek vitaminů. Nehty mají hlavně ochrannou funkci, proto je vhodné se o ně starat.

Doporučený článek:  Po vypití kávy běží většina lidí rovnou na záchod. Vědci pro to mají konečně vysvětlení

Jestli máte ošklivé nehty, může to znamenat zdravotní problém. Jestli se žlutého odstínu nemůžete zbavit, nejlepší bude zajít k lékaři, který situaci vyhodnotí a může předepsat léky nejen na žluté nehty, ale především na původ problému, který je způsobil. Ve většině případů se jedná o kožní onemocnění. Pokud si nehty natíráte lakem na nehty, je tu také větší pravděpodobnost, že budou žloutnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Plesnivé nehty nechce mít nikdo z nás

Plíseň nehtů může způsobit nejen nehezký vzhled, ale může být spojená také s dalšími problémy. Nehtům nesvědčí vlhko, teplo ani tmavé prostředí. Pokud stojíte celé dny na nohou, dbejte na to, abyste je pravidelně větrali. Je důležité mít pro nehty dostatek čerstvého vzduchu, protože jinak si zaděláváme nejen na plísně, které mohou být velmi bolestivé.

Doporučený článek:  Čaj z cistu pročistí tělo po létě

Pokud máte plíseň na nehtech, budete muset dbát na zvýšenou hygienu. Doma rozhodně nechoďte bosí, nepoužívejte ani stejné ručníky. Každý den byste nohy nebo ruce měli dezinfikovat, boty pravidelně větrat, ponožky měňte také denně, klidně i několikrát. Kožní nemoci ale nejsou jediným důvodem, proč nehty žloutnou. Může se objevit také lupénka nebo žloutenka.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/multimedia/nails/sls-20076131?s=7