Nezařazené

Jak může jablečný ocet pomoci vašim vlasům?

Jablečný ocet je všeobecně známý. Používá se hlavě v kuchyni, používaly ho už naše babičky. Hodí se ale nejen na vaření, ale díky němu vyčistíte celou domácnost a pomoci může také nemocným vlasům, které potřebují oživit. Mají takové vlastnosti, které jsou jedinečné a pomoc oplachů zajistí vlasům lesk a sílu.

Jablečný ocet pomáhá při redukci hmotnosti

S octem mají zkušenosti hlavně lidé, kteří se rozhodli shodit nadbytečné kilogramy. Hodí se ale také na vlasy, díky svým vlastnostem je posílí a zjemní. Přírodní oplachy jsou pro vlasy zdravější a také levnější než kupované produkty, které jsou plné chemických látek, a naopak vlasy ještě více zatěžují.

Doporučený článek:  Křenový postřik ochrání ovocné stromy před škůdci a předejde chorobám

Navíc ho máte vždycky při ruce, když budete chtít vlasům dodat přírodní složky. Kromě kyseliny octové a jablečné obsahuje také vitaminy C, A, B E nebo draslík, železo nebo vápník. Nejen ženy u nás ho milují, je ceněný na celém světě. A jak si připravit domácí masku na vlasy z jablečného octa?

K oplachu potřebujete jen vodu a ocet

K přípravě oplachu budete potřebovat jen sklenici vody a dvě lžíce jablečného octa. Nesmíte octu přidat moc, protože jestli máte suché vlasy, mohou se ještě více vysušit. Poté stačí oplach používat ideální půl hodiny předtím, než si půjdete vlasy umýt, aby ocet správně zafungovat. Nechte ho působit několik minut, opláchněte a na vlasy použijte kvalitní šampon, vhodný pro váš typ vlasů.

Doporučený článek:  Aromaterapie uvolní tělo i mysl, výběr vůní je široký

Octový oplach nepoužívejte moc často, stačí několikrát za měsíc, nemusíte při každém mytí vlasů. Použít na vlasy můžete také jiné domácí produkty, například jogurt, mléko nebo dokonce vejce. Pokud se chcete chemickým šamponům vyhnout úplně, můžete se vrhnout na vyzkoušení různých druhů muk nebo přírodních přípravků na vlasy. Nejen že ušetříte peníze, ale šampony a různé kašičky si můžete připravit doma podle toho, co zrovna v lednici najdete. Musíte ale najít suroviny, které budou vaším vlasům prospěšné.

Doporučený článek:  HIIT trénink posílí kondičku i vytrvalost. Během dvaceti minut je možné spálit až 400 kalorií