Nezařazené

Krásný a zdravý chrup jedině se zubní nití. Vyplatí se ji nosit neustále s sebou

Než si budete čistit zuby, měli byste používat zubní nit. Není nic lepšího na čištění i těch nejmenších nečistot mezi zuby než právě zubní nit. Zubní lékaři se shodují na tom, že lidé by měli používat nejen mezizubní kartáčky, ale právě i nit. Je ale pravda, že spousta lidí si jen vyčistí zuby kartáčkem a je hotovo.

Dosud nebylo vymyšleno nic, co by bylo lepší než nit

Zatím nebylo vynalezeno zařízení, které by zuby vyčistilo lépe než zubní nit. Je to ideální prostředek na mezizubní prostory, ani elektrické kartáčky nedokážou udělat tak profesionální práci jako zubní nit. I přesto ji ale spousta lidí nepoužívá. Doktoři poznamenali, že zubní nit je jediný prostředek, který dokáže téměř zázraky. Po každém jídle nám v zubech zůstanou kousky jídla nebo jiných nečistot.

Doporučený článek:  HIIT trénink posílí kondičku i vytrvalost. Během dvaceti minut je možné spálit až 400 kalorií

Pokud zubní nit budete používat ještě před samotným čištěním zubů, můžete si hodně pomoci. Zubní pasta je pak schopná zuby kompletně vyčistit, protože mezizubní prostory už budou vyčištěné. Jinak zbytky jídla jednoduše vyleštíte, a v ústech vám zůstanou. Nit by se přitom měla používat po každém jídle. Není to jen prostředek na situace, kdy ucítíte něco mezi zuby.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní nit se vám vejde do kabelky nebo kapsy

Zubní nit můžete mít kdykoliv po ruce, protože je skladná. Po každém jídle si tak můžete zuby vyčistit alespoň zubní nití a poté žvýkat žvýkačku. Tu byste ale měli žvýkat minimálně, protože bývá plná cukru. Jako první pomoc ale pomůže. Pokud si ihned po jídle zuby nevyčistíte, může se stát, že se jídlo rozloží, způsobit tak může zubní kaz nebo zánět. Pokud v ústech zůstanou zbytky jídla, rozmnoží se bakterie, které se budou živit právě zbytky potravin.

Doporučený článek:  Vývarová dieta tělo pročistí a podpoří hubnutí

I když tedy nemáte kartáček po ruce, je vhodné použít alespoň zubní nit. Ústa si pak můžete vypláchnout čistou vodou, je to lepší než čištění zubů silou. Nesmíte zapomínat také na dentální hygienu a na pravidelné návštěvy zubaře, který může odhalit první problémy.

Zdroj: https://www.missionbendfamilydentistry.com/should-you-floss-before-or-after-brushing-heres-what-you-should-know/