Nezařazené

Ocet pomůže na zahradě jako dezinfekce, proti plevelu i škůdcům

Každý zahradník potřebuje znát tipy a triky, které může využít na své zahradě. Usnadnit a urychlit si práci je velmi důležité. Ocet obvykle používáme v kuchyni a na čištění koupelny či kuchyně, ale stejně dobře ho můžete využít na zahradě. Existuje pár věcí, se kterými vám může pomoci. Největší výhodou je, že se díky němu zbavíte plevele i škůdců. Jak ho efektivně použít?

Pořádek v nářadí a bojovník proti plevelu

Na zahradě potřebujeme speciální nářadí, o které musíme pečovat stejně jako o spotřebiče v domácnosti. Motyky, rýč, hrábě nebo zahradnické nůžky jsou předměty, bez kterých se neobejdete. Díky octu je můžete důkladně vyčistit, prodloužit jejich životnost a zlepšit jejich funkčnost. Nástroje od rzi namočte na 10–12 hodin do misky s octem nebo je zabalte do látky namočené v octu. Špína zmizí bez drhnutí a námahy!

Ocet je známým pomocníkem při boji s plevelem. Kyselost tohoto produktu je pro plevel i jiné rostliny smrtící, a proto při aplikaci musíte být opatrní. Ocet smíchejte s vodou v poměru 2 : 1, nalijte do lahve s rozprašovačem a pusťte se do aplikace na nežádoucí plevel. Do práce se dejte za suchého a slunečného dne, jinak déšť ocet spláchne a vítr by ho mohl zanést tam, kam nechcete.

Zdroj obrázku: Freepik

Hmyz nebude mít šanci!

Mšice a svilušky jsou pro zahradníky velkým problémem během každé letní sezóny. Lék je přitom poměrně jednoduchý. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 10 a nastříkejte směs na zelené části rostlin, které chcete před hmyzem ochránit. Směs bude ještě účinnější, když do ní přidáte trochu šedého mýdla.

Housenka můry zimostrázové může na zahradě také napáchat velké škody. Příznakem jejího působení je hnědé zbarvení, okousané listy a vadnutí rostlin. Boj proti tomuto hmyzu je velmi náročný, ale ocet je skvělý prostředek, který můžete použít. Připravte si směs ze 4 lžic octa, 3 lžic řepkového oleje a 500 ml vody. Postříkejte rostlinu a počkejte 20–30 minut. Housenky budou mrtvé padat na zem. Posbírejte je a rostlinu opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/not-available.html