Nezařazené

Ocet pomůže na zahradě jako dezinfekce, proti plevelu i škůdcům

Každý zahradník potřebuje znát tipy a triky, které může využít na své zahradě. Usnadnit a urychlit si práci je velmi důležité. Ocet obvykle používáme v kuchyni a na čištění koupelny či kuchyně, ale stejně dobře ho můžete využít na zahradě. Existuje pár věcí, se kterými vám může pomoci. Největší výhodou je, že se díky němu zbavíte plevele i škůdců. Jak ho efektivně použít?

Pořádek v nářadí a bojovník proti plevelu

Na zahradě potřebujeme speciální nářadí, o které musíme pečovat stejně jako o spotřebiče v domácnosti. Motyky, rýč, hrábě nebo zahradnické nůžky jsou předměty, bez kterých se neobejdete. Díky octu je můžete důkladně vyčistit, prodloužit jejich životnost a zlepšit jejich funkčnost. Nástroje od rzi namočte na 10–12 hodin do misky s octem nebo je zabalte do látky namočené v octu. Špína zmizí bez drhnutí a námahy!

Doporučený článek:  Šitíčko už hospodyňky nenosí. Místo něj pomůže lepidlo, kterým opraví jakoukoliv díru na oblečení během okamžiku

Ocet je známým pomocníkem při boji s plevelem. Kyselost tohoto produktu je pro plevel i jiné rostliny smrtící, a proto při aplikaci musíte být opatrní. Ocet smíchejte s vodou v poměru 2 : 1, nalijte do lahve s rozprašovačem a pusťte se do aplikace na nežádoucí plevel. Do práce se dejte za suchého a slunečného dne, jinak déšť ocet spláchne a vítr by ho mohl zanést tam, kam nechcete.

Zdroj obrázku: Freepik

Hmyz nebude mít šanci!

Mšice a svilušky jsou pro zahradníky velkým problémem během každé letní sezóny. Lék je přitom poměrně jednoduchý. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 10 a nastříkejte směs na zelené části rostlin, které chcete před hmyzem ochránit. Směs bude ještě účinnější, když do ní přidáte trochu šedého mýdla.

Doporučený článek:  Pokud patříte mezi milovníky čokolády, neváhejte a dopřejte si domácí čokoládové lázně

Housenka můry zimostrázové může na zahradě také napáchat velké škody. Příznakem jejího působení je hnědé zbarvení, okousané listy a vadnutí rostlin. Boj proti tomuto hmyzu je velmi náročný, ale ocet je skvělý prostředek, který můžete použít. Připravte si směs ze 4 lžic octa, 3 lžic řepkového oleje a 500 ml vody. Postříkejte rostlinu a počkejte 20–30 minut. Housenky budou mrtvé padat na zem. Posbírejte je a rostlinu opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/not-available.html