Nezařazené

Tato ingredience dokáže zregenerovat celé vaše tělo. Najdete ji ve spíži

Poslední dobou je v módě propagace a výroba domácích přípravků pro péči o pleť, vlasy a pokožku celého těla. Výhoda těchto domácích „pomocníků“ je ta, že jsou 100 % přírodní, ekologické a netestované na zvířatech. K jejich výrobě vám postačí obyčejné ingredience ze spíže a ledničky, které běžně používáte při vaření či pečení. Absolutní jedničkou v domácím rozmazlování je jablečný ocet. Ptáte se, co všechno umí?

Nejlepší kamarád při hubnutí a jarním detoxu

Tento kyselý zázrak obsahuje vysoké množství aminokyselin, enzymů a živých kultur bakterií, proto by měl být vaším hlavním společníkem při detoxikaci organismu. Osvědčil se také v boji s nadbytečnými kily, kdy spolu s pestrým a vyváženým jídelníčkem dokáže nastartovat metabolismus a vyčistit střeva od hnilobných bakterií. Má pozitivní vliv také na ledviny a pomáhá při chronické únavě. Jak je to ale s jeho účinky na zevnějšek?

Doporučený článek:  Čištění grilu je se správnými prostředky otázkou chvíle

Začněte s koupelí, za kterou vám vaše pokožka poděkuje. Do lázně přilijte 1-2 sklenice jablečného octa a dopřejte si 20 minut relaxace. Vzhledem k tomu, že je ocet čistě přírodní produkt, přijde vaší kůži vhod. Jeho PH je 5,5, což je pro lidskou pokožku optimální k dostatečné hydrataci a regeneraci.

Vítězí v boji proti akné

Pokud vás trápí pupínky na tváři, sáhněte po jablečném octu. Ten obsahuje mimo jiné i kyselinu mléčnou a kyselinu citrónovou. Tyto organické kyseliny účinně ničí bakterii Propionibacterium acnes, která je zodpovědná za znečišťování pleti a ucpávání pórů, což vede k tvorbě nepříjemných vřídků. Čištění jablečným octem je jednoduché – smíchejte ocet s převařenou vodou v poměru 1:3 a používejte jako běžné čistící tonikum při ranní a večerní hygieně.

Doporučený článek:  Antikoncepci mají ve svých rukách i muži

Malý tip na závěr: trápí-li vás rychle se mastící vlasy, zkuste je po umytí opláchnout roztokem octa a vody. Smíchejte 2 lžíce jablečného octa s litrem převařené vody. Po aplikaci již znovu neoplachujte.