Nezařazené

Kvasnicový drink probudí rostliny k životu. Květiny doma i na zahradě se znovu zazelenají

Kvasnice jsou nejen oblíbeným doplňkem do domácího chleba, ale můžete je využít také na své zahradě. Velmi totiž prospívají rostlinám na zahradě nebo na balkoně. Můžete je vyzkoušet také na pokojové rostliny. Obsahují spoustu živin, které květiny a plodiny potřebují. Kvasnice budou navíc skvěle působit proti chorobám, které rostliny často napadají.

Vyzkoušejte účinky droždí i vy

Kvasnice můžete použít nejen na zahradní rostliny, ale také na pokojové květiny. Nehodí se pouze do kuchyně. Najdete v nich totiž vitamin B, který rostliny vyživí, a tím pádem budou rychle růst. Obsahují také draslík, hořčík nebo fosfor, které zaručí, že budou mít rostliny všechno, co potřebují. Kvasnice jsou sice houby, ale rostlinám nijak neuškodí.

Doporučený článek:  Pomozte mazlíčkům přečkat horké dny v pohodě

Jsou účinné například v boji proti hnilobným chorobám. Jak si ale kvasnice připravit na zálivku? Není to nic těžkého. Vyrobit si domácí hnojivo je hračka a rostlinám jím dodáte spoustu živin. Hodit se pak bude hlavně na rajčata, protože je nebude ohrožovat plíseň. Použít ho můžete také na okurky, které jsou napadené plísní. Díky droždí budou tyto plodiny chráněné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké okrasné rostliny můžete zalít kvasnicemi?

Jestli jste se rozhodli vyzkoušet toto hnojivo, rozhodně se bude hodit například pro růže, levandule, túje nebo hortenzie. Kromě toho kvasnice můžete použít na spoustu dalších, které už nejsou tak častými na zahradách. Dejte si pozor také na to, abyste nezapomínali hnojit i rostliny v květináčích, které také potřebují dostatek péče.

Doporučený článek:  Jak může jablečný ocet pomoci vašim vlasům?

Kvasnice jsou skvělým prostředkem například na orchideje, pokud si všimnete, že by mohly být nemocné. Co se týče domácích květin, využít můžete droždí také na monsteru nebo gardénii. Rostliny budou mít krásně zelené listy a během jarních a letních měsíců vás budou těšit krásnými květy.

Zdroj: https://www.hometalk.com/diy/grow/yeast-fertilizer-did-you-heard-about-it-44406002