Nezařazené

Chlad působí na pokožku blahodárně. Studená sprcha nastartuje tělo do celého dne

Kontakt se studenou vodou nebo ledem sice není možná moc příjemná věc, ale ledová voda má na naši pokožku omlazující účinek. Proto byste i vy měli vyzkoušet její moc, protože vám studená voda dodá energii na celý den. Po ránu vás probere a během celého dne se budete cítit jako znovuzrození.

Přejděte na ranní rituály, rozproudíte si krev

Pokud se sprchujete ráno, než jdete do práce, zkuste změnit své návyky. Vyzkoušejte vodu o teplotě 20–30 stupňů nebo si dejte několikaminutovou masáž kostkami ledu. Studený obklad si na tělo dávejte dvakrát týdně. Po měsíci byste měli vidět změnu, budete se lépe cítit, možná i něco zhubnete. Na obklad si v misce smíchejte 5 lžic růžové vody, 2 lžičky citronové šťávy a také kokosového mléka. Dejte misku na 15 minut do lednice, poté do směsi namočte papírový ručník a naneste ji na očištěnou pokožku.

Nechte dalších 15 minut působit, obklad opláchněte a zbytek směsi si můžete nechat na další den. Můžete také smíchat lžičku zázvoru s 1/2 hrnku studené minerální vody. Namočte do směsi papírový ručník a naneste na 5 minut na obličej. Poté znovu opláchněte. Nezapomeňte také na to, že si pravidelně můžete dělat masáž kostkami ledu. Stačí je zabalit do igelitového pytlíku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodu postupně vyměňujte za chladnější

Ledová masáž by měla začínat od chodidel a pokračovat směrem nahoru. V citlivých oblastech můžete masírovat delší dobu, ale pohyby mějte kruhové a hlavně jemné. Nedávejte led na jedno místo na delší dobu, masáž dělejte maximálně 15 minut, aby vám poté nebyla zima. Můžete vyzkoušet také bodovou masáž feng fu, která omlazuje tělo i pokožku. Každé ráno i večer dejte kostku ledu na zadní stranu krku a dvě minuty masírujte.

Jestli se rozhodnete se otužovat, musíte to dělat opatrně a postupně. Ve sprše vyměňujte horkou vodu za chladnější, až dosáhnete na takový stupeň, který zvládnete každý den. Studená voda zlepšuje prokrvení pokožky, po nějaké době bude pružnější a pevnější. Nezapomeňte, že studenou vodou se sprchujte od chodidel směrem nahoru, nikdy ne opačně.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/ice-for-face