Životní styl

Nadměrné vypadávání vlasů vždy značí hlubší problém. Na vině může být skrytá nemoc nebo stres

Jestli trpíte na vypadávání vlasů, a to nejen při česání, ale například při jejich mytí, musíte najít způsoby, kterými tomu zabráníte. Ztráta vlasů je častým problémem mnoha žen a některé vůbec netuší, jak proti tomu bojovat. Je nutné také poznat, co vlastně vypadávání vlasů způsobuje.

Vlasy hodně vypadají po porodu a také během léta

Pokud vás trápí padání vlasů, je nutné zjistit příčinu. Těch může být několik. Je nutné sledovat stav vlasů, podle toho poznáte, co jim dělá dobře a jaké potraviny byste měli například vyřadit ze svého jídelníčku. Jestli vaše problémy s vlasy trvají déle než tři měsíce, je dobré si nechat poradit od dermatologa.

Nedostatečná péče je jednou z možných příčin. Pokud používáte nekvalitní kosmetiku nebo hřebeny či kartáče, které nejsou vhodné pro váš typ vlasů, můžete si je oslabit. Za oslabení mohou také silně stažené vlasy, které tak mohou vypadávat. Dávejte pozor, jak si vlasy vysoušíte, protože velmi teplý vzduch jim také škodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasy si myjte jen na konečcích

Dobré je začít se správným mytím vlasů. Myjte je pouze na koncích a vlasy vyhlaďte po celé délce. Nebudete rozčesávat zacuchané vlasy a nehrozí přitom, že byste si jich polovinu vytrhali. Další z příčin špatného stavu vlasů je nezdravý životní styl. Stres každodenní pracovního tempa a také únava mohou být dalšími negativní vlivy, které působí na kvalitu vlasů.

Můžete být také nemocní. Na padání vlasů trpí i cukrovkáři nebo ženy, které procházejí hormonálními změnami. Příčinou může být onemocnění štítné žlázy. Je dobré zjistit příčinu, stačí si dojít k lékaři, který zjistí, jaké vitamíny nebo živiny vám chybí, a poradí, jak je můžete doplnit. Hladina hormonů může způsobit onemocnění, jako je androgenetická alopecie. Proto dbejte na zdravou stravu, pohybujte se a nezapomeňte používat přípravky s co nejmenším obsahem chemie.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/hair-loss-prevention