Zdraví

Zdraví zubů posiluje úplně jiná věc, než si většina myslí. Je levná a dostupná

Všichni víme, že naše tělo se skládá z 60 % z vody, která je nezbytná pro udržení dobrého zdraví a pohody. Voda pomáhá tělu odstraňovat odpady, distribuovat základní živiny a udržovat pokožku zdravou. Věděli jste ale, že voda je stejně důležitá pro zdraví našich úst?

Dělá zuby silnějšími

Voda obsahující fluoridy je často považována za „přírodního bojovníka za ústní dutinu“. Výzkum ukázal, že fluoridové ionty ve vodě hrají významnou roli při posílení zubů a ochraně ústní dutiny. Koncentrace fluoridu by však měla být přiměřená, protože přebytek může vést k opačnému účinku.

Doporučený článek:  Malá, ale důležitá. Štítnou žlázu ničí i zdánlivé maličkosti, na záchranu není nikdy pozdě

Zabraňuje suchu v ústech

Sliny jsou první obrannou linií ústní dutiny proti zubním infekcím, problémům s dásněmi a zubními dutinami. Existují určité důvody, proč ústa vysychají, v důsledku toho se ústa stávají zranitelnými vůči rozvoji různých typů infekcí a zánětu zubů i dutin. Dostatečný příjem tekutin pomáhá se suchem v ústech bojovat, proto je třeba jej dodržovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňuje špatnému dechu

Pokud pijete hodně vody, ústa produkují optimální množství slin, které neustále udržují ústní dutinu a zuby čisté. V opačném případě budou mít částice potravin tendenci zůstat přichycené k zubům, díky čemuž snadněji vzniká zápach z úst i zubní kazy.

Doporučený článek:  Díky oblíbeným bylinkám půjde hubnutí jedna radost. Kromě čajů je lze snadno použít při vaření

Žádné kalorie!

Věděli jste, že jedním z největších nepřátel krásného úsměvu a perleťově bílých zubů jsou sladké nápoje? Tyto nápoje obsahují obrovské množství cukrů, které zůstávají připevněny k zubům a pomáhají vzniku bakterií způsobujících zubní kámen. Jaká je nejlepší alternativa ke sladkým nápojům? Voda! Voda neobsahuje žádné kalorie, ale je to magický nápoj. Obsahuje nejen všechny základní složky, které ústní dutina a tělo potřebují, ale je také užitečná při snižování lokální kyselosti, čímž zabraňuje zubním kazům.

Doporučený článek:  Při trávicích obtížích přijde na pomoc sama příroda. Bylinné čaje dokážou zázraky

TIP: Pokud vám správný pitný režim dělá potíže, vsaďte na dostatek ovoce a zeleniny. Právě tyto potraviny jsou na obsah vody bohaté, pomohou tak alespoň částečné hydrataci.

Zdroj: https://www.scottedwardsdds.com/why-drinking-water-is-good-for-oral-health/