Nezařazené

Jak pečovat o vlasy, aby si zachovaly přirozený lesk a vitalitu?

Zářivá kštice je chloubou každé z nás a děláme vše pro to, aby naše vlasy byly zdravé a kvalitní. Někdo využívá široké spektrum doplňků stravy, které pomáhají vyživovat vlasové folikuly a tím zlepšují celkovou kondici vlasů, někdo zase nedá dopustit na pleťové masky – ať už koupené u kadeřníka, v drogerii, nebo doma vyrobené z přírodních surovin. Jak se k péči o vlasy staví ti, pro které jsou vaše kadeře zdrojem obživy? Podívejte se na doporučení kadeřníků, kteří vědí, co vaše vlasy potřebují.

Doporučený článek:  Snahou nastavit okna do letního režimu můžete rozhodit jejich seřízení. Pro většinu lidí je tento úkon zbytečný

Všichni se shodují na celoroční péči

Rozhodně nespoléhejte na to, že před létem nanesete masku na vlasy a dojde tak k eliminaci všech škodlivých faktorů, které na ně po celou zimu působily. Mrazivé počasí, znečištěné ovzduší a zanedbaná péče mají dlouhodobé následky, ze kterých se bez potřebné péče vlasy dostávají dlouhé měsíce. V létě jim dává zabrat sluneční svit a chlorovaná voda v bazénech, takže prakticky nemají potřebný čas k regeneraci. Jediným způsobem, jak mít vlasy upravené, lesklé a zdravé po celý rok, je důkladná péče. S tím si nemusí lámat hlavu ti, kdo pravidelně navštěvují profesionála. Pokud však nemáte dostatek času na každoměsíční návštěvu kadeřnictví, jistě oceníte fakt, že svou kštici můžete opečovávat stejně jako by to dělal profík.

Doporučený článek:  Okolo čokolády koluje mnoho mýtů i polopravd. Dopřát bez výčitek si ji ale může každý

Kvalita se vyplatí

V tomto případě to platí dvojnásob. Rozhodně na přípravcích pro péči o vlasy nešetřete, ideální jsou řady výrobků používané přímo kadeřníky, kteří vám rádi doporučí ty nejvhodnější právě pro váš typ vlasů. U těchto výrobků se také vyplatí dodržovat doporučené postupy, jedině tak zajistíte slibovaný účinek. Nezapomínejme na stříhání, které bychom doma raději provádět neměli. Každý kadeřník vám vysype z rukávu nespočet případů, které musel napravovat po nepovedeném pokusu o domácí sestřih.

Zdroj: https://www.elle.de/beauty-glaenzende-haare-tipps