Nezařazené

Při pořízení pejska do rodiny je důležité vybrat plemeno vhodné k dětem

Většina domácností má nějakého mazlíčka a zároveň děti. To je samozřejmě správná věc, protože malé děti se tím učí, že zvířata mohou být součástí rodiny a jak se k nim správně chovat a jak o ně pečovat. Co se týče psů, některá plemena pro děti nejsou vhodná. Neznamená to ale, že by se lidé po narození dítěte měli zbavovat svých mazlíčků. Která plemena se hodí k dětem a která naopak dětem nepořizovat?

Jaká plemena nejsou k dětem vhodná?

Některá plemena jsou k dětem vhodná, jiná zase méně. Mezi ta nejlepší patří labradoři, zlatí retrívři nebo velká chlupatá plemena psů. Ta, která se hodí, najdete v seznamu níže. Odborníci dali dohromady soupis plemen, která se k dětem vůbec vhodní. První místo obsadili kříženci, kteří jsou sice skvělí parťáci, ale nejsou vhodní k dětem, protože nikdy dopředu nevíte, jak se budou chovat.

Na druhém místě jsou pak američtí pitbulteriéři. Je to agresivní plemeno, ale samozřejmě bude záležet na tom, jak se k psovi budete chovat a jak často se budete věnovat jeho cvičení. Navíc tento pes má vysokou odolnost proti bolesti. Proto majitelé mohou mít problémy je ovládat. K dětem se tak vůbec nehodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká plemena můžete dětem pořídit?

Kromě těchto plemen nejsou také k dětem vhodní němečtí ovčáci. I když je to velmi inteligentní plemeno, jedná se o agresivní psy, kteří potřebují výchovu. Nešikovnost nebo škádlení malých dětí nemusí snášet dobře. Další místa pak obsadili rotvajleři, buldoci nebo šarpejové. Nejsou to většinou agresivní plemena, ale mohou vyjíždět po dětech, pokud je budou tahat za ocas nebo uši.

Vhodnými psy budou například novofundlandští psi nebo menší plemena, která se dají snadno vycvičit. Některá plemena jsou natolik rodinnými typy, že ochrání i toho nejmenšího člena. I tak je nutné je hlídat a cvičit, aby poslouchala na povel.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/worst-dog-breeds-families-small-children.html/