Rady a tipy

Kyselina jantarová navrátí pokožce mladistvý vzhled

Jantar je známý jako součást šperků. Málo lidí si uvědomuje, že má mnoho prospěšných vlastností pro zdraví, a kyselinu jantarovou můžeme úspěšně použít při péči o pleť. Pokožka, která potřebuje revitalizaci, je ideální pro tento produkt, který pomůže proti vráskám i pigmentovým skvrnám. Co byste měli vědět o kyselině jantarové?

Vlastnosti jantaru

Jantar je fosilní pryskyřice jehličnanů. Překvapivě se jedná o jediný drahokam na světě, který pochází z rostliny, nikoli z nerostu. Charakteristickou je pro něj světle žlutá, až hnědá barva. Tento produkt působí baktericidně a antioxidačně, což zabraňuje tvorbě volných radikálů. Díky tomu působí proti rakovině, ale také proti stárnutí pleti. V kosmetice se využívá na podporu hydratace a revitalizace pokožky. Hydrataci zlepšuje hlavně železo, vápník a draslík, které kyselina obsahuje.

Doporučený článek:  Vyzrajte letos na komáry jinak. Díky domácímu spreji bude od svědivých boláků pokoj
Zdroj obrázku: Freepik

Kdo by měl užívat kyselinu jantarovou?

Kyselina jantarová se doporučuje zejména ženám, které již mají na obličeji vrásky nebo pigmentové skvrny. Ošetření redukuje vrásky a vyrovnává tón pleti, takže se nejvíce hodí pro ženy ve středním a pokročilejším věku. Kyselina odstraňuje odumřelé buňky a čistí pleť zevnitř. Díky tomu se snižuje vylučování kožního mazu, což se bude hodit každému, kdo bojuje s akné. Obecně kyselina jantarová pleť vyčistí a vyrovná její nedokonalosti, takže se hodí téměř pro každého.

Doporučený článek:  Na suché a popraskané ruce zkuste trik našich babiček. Nejlepší kosmetické přípravky lze najít i doma

Domácí ošetření

Nejjednodušší je použít jantarový peeling. Potřebovat budete jen práškovou ambru s pár kapkami kokosového oleje v poměru 1 : 2, ale v obchodě najdete také mnoho jantarových mastí. Naneste tenkou vrstvu na obličej a nechte ji vstřebat. Myslete na to, že pokožka bude po ošetření velmi citlivá po několik týdnů a neměli byste ji vystavovat přímému slunci. Používejte opalovací krém a neodstraňujte šupinatou pokožku, jinak ji podráždíte. Uvidíte, že do měsíce bude vypadat mnohem lépe.

Zdroj: https://www.refinery29.com/en-gb/succinic-acid-skin-benefits