Rady a tipy

Oslňte zářivě bílým úsměvem. O dokonale vybělené zuby se postaráte i přírodními prostředky

Žluté zuby nejsou nic neobvyklého. Zbarvení částečně ovlivňuje genetika, mohou ho ale způsobit i špatné hygienické návyky, především pokud se objeví žluté skvrny. Na vině může být i nadměrná konzumace kyselých potravin a nápojů, žvýkání tabáku či kouření a v neposlední řadě také věk, jelikož se sklovina časem oslabuje. Naštěstí se nevzhledných skvrn můžete docela dobře zbavit pomocí domácích prostředků.

Jedlá soda nebo banánová slupka

Jedlá soda má silné bělicí účinky. Její částice ale také mohou odírat sklovinu a oslabovat ji, proto byste ji neměli používat častěji než jednou týdně. A jak na to? Smíchejte jednu lžičku vody s dvěma nebo třemi lžičkami sody a smíchejte obě přísady na pastu. S tou si pak opatrně vyčistěte zuby, nechte chvíli působit a vypláchněte ústa.

Doporučený článek:  Jak si po padesátce vybrat vhodný účes?

Banánová slupka obsahuje draslík, hořčík, fluor a vápník, které účinně zesvětlují sklovinu. Po vyčištění zubů vezměte kousek slupky a dvě minuty si s ní přetírejte chrup. Účinky se dostaví už po deseti dnech. Podobný účinek má jahodová dužina, která je bohatá na kyseliny, které působí jako přírodní bělidlo. Dvakrát týdně ovoce rozdrťte na kašičku, prstem naneste na zuby, nechte chvíli působit a poté vypláchněte ústa čistou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Aktivní uhlí

Vybělit zuby můžete aktivním uhlím. Vezměte dvě kapsle a jejich obsah smíchejte s jednou lžičkou vody. Naneste na zuby a nechte několik minut působit. Pak důkladně opláchněte. Tuto metodu používejte dvakrát až třikrát týdně. Posledním způsobem je směs mletých ořechů a vody. Touto pastou si zuby několikrát týdně vyčistěte, lehce tře povrch zubů a odstraňuje tmavé usazeniny.

Doporučený článek:  Vyčistěte bílé boty pomocí domácích osvědčených prostředků

Věnujte pozornost i prevenci. Při pití kyselých nebo barvicích nápojů (například džusu, černého čaje, kávy nebo červeného vína) používejte ideálně brčko, abyste zamezili kontaktu se zuby. Není třeba zuby čistit po každém jídle, oslabujete si tak totiž zubní sklovinu. Stačí si ústa vypláchnout vodou. Nechte si od stomatologa poradit správnou techniku čištění zubů a praktikujte ji.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dental-and-oral-health/how-to-get-rid-of-yellow-teeth