Životní styl

Pro krásnou pokožku nemusíte k moři. Zkrášlující kúru se solí si můžete dopřát i doma

Jestli o sebe ráda pečujete, tak určitě víte, že mořská sůl je prostředkem, který pomůže poškozené pokožce. Cenné vlastnosti himalájské soli a také krystaly z Mrtvého moře pomohou s kožními problémy, a proto stojí za to je vyzkoušet.

Jestli si chcete osvěžit pokožku, použijte domácí prostředky

Pokud máte vysušenou pokožku, můžete používat domácí prostředky, které najdete doma v kuchyni. Smíchejte například šťávu z poloviny citronu, lžíci soli z Mrtvého moře a čtvrt hrnku teplé vody. Nalijte směs do misky, a poté si ji naneste na hlavu. Po 15 minutách smyjte a umyjte šamponem. Tuto směs používejte pouze jednou týdně, protože tlumí svědění.

Můžete si zkombinovat také himalájskou sůl s argonovým olejem v poměru 1 : 1, naneste na obličej, krk a dekolt a po deseti minutách opláchněte. Pokožka bude krásně jemná, hladká a vyživená. Tuto směs si můžete natřít také na ruce, nohy nebo celé tělo. Nezapomeňte po každé aplikaci opláchnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl je vhodná jako lék na vyrážku, lupénku nebo ekzém

Sůl můžete využít při alergické vyrážce, lupénce, ekzému nebo dermatitidě. Navíc si z ní můžete vyrobit také peeling, který je velmi účinný při léčbě celulitidy, zklidňuje záněty a také díky ní zamezíte zarůstání vlasů. Díky soli budete mnohem zdravější a rozhodně to neznamená, že ji budete konzumovat ve větším množství.

Mořská sůl je už dnes ve většině kosmetických přípravků, které jsou určené na péči o pleť a pokožku. Použít sice můžete i klasickou kuchyňskou sůl, ale nemá tak hrubé krystalky, proto bude lepší používat sůl himalájskou, nebo přímo mořskou. Díky soli bude peeling opravdu hrubý a pomůže odstranit odumřelé buňky na těle. Pokud budete peeling používat několikrát týdně, pokožka se zpevní, bude hladší a krásnější. Vy se budete cítit lépe, což pozná i vaše okolí. Navíc sůl patří mezi levné suroviny, takže vás péče o tělo nepřijde draho.

Zdroj: https://saltroomwesleychapel.com/salt-therapy-for-skin-care/