Nezařazené

Kočky může trápit mnoho neduhů. Napoví změna chování i nechuť k jídlu

I když své domácí mazlíčky bezmezně milujeme, jejich řeč těla pro nás někdy může být záhadou. Zejména pro kočky platí, že to, co se zdá být normální, může signalizovat počínající onemocnění. Proto své kočičí miláčky pozorně sledujte a věnujte pozornost všem známkám, že by s nimi něco mohlo být v nepořádku.

Neobvykle otáčí hlavu

Pokud kočka otáčí hlavu za hlasem nebo zvukem, obvykle je to dobré znamení. Dokazuje to její zájem o lidskou řeč nebo zvukové vjemy. Pokud ale hlavou kroutí bez zjevného důvodu, může mít problémy se zanícením uchem. Přidá-li se nevyrovnanost a nekoordinovanost, je nejvyšší čas navštívit veterináře.

Doporučený článek:  Ořešák poskytne stín na zahradě a zásobu domácích ořechů

Kočky jsou v jídle poměrně vybíravé, o tom ví své asi každý majitel. Ve většině případů jim ale jídlo na bázi ryb a masa velmi chutná. Pokud jste si všimli, že kočka dlouhodobě (2–3 dny) odmítá jíst, vezměte ji k veterináři. Příčinou může být bolest zubů i zažívací potíže. Zpozorněte i při průjmu a zvracení. Pokud netrvají déle než čtyři dny, mohou být známkou otravy a očisty organismu. Pokud ale trvají déle, kočka navíc odmítá jíst nebo je v depresi, mohou značit daleko vážnější problémy.

Doporučený článek:  Oblíbené pokojové rostliny do stinných koutů domova
Zdroj obrázku: Freepik

Změní se jejich povaha

Kočky jsou nezávislá stvoření, přesto jsou celkem společenské. Vše samozřejmě záleží na jejich povaze – některé se lépe cítí samy na odpočívadle, jiné neustále vyhledávají přítomnost člověka. Pokud se ale jejich chování zničehonic změní, je čas zpozornět. Pokud se najednou kočka cíleně schovává na odlehlých místech a ve skrýších a na pokus o přiblížení reaguje agresivně, je to jasný signál bolesti a vážných problémů.

Čistotnost koček je pověstná. Pokud se pravidelně omývají jazýčkem a jejich srst je zároveň zdravá a lesklá, těší se dobrému zdraví. Přílišná hygiena ale může značit kožní onemocnění. Dávejte pozor i na to, jak často se vaše kočka škrábe. Pokud neujde pár metrů bez toho, aby se podrbala, může ji trápit svrab.

Zdroj: https://www.rover.com/blog/warning-signs-of-unhappy-cat/