Nezařazené

Jak zvolit správný peeling pro pokožku hlavy?

Peeling, to je účinná metoda, díky které si namasírujete pokožku hlavy i obličeje a pomůže vám odstranit mrtvé kousky kůže. Použít ho můžete na celé tělo, nejčastěji to jsou ruce nebo nohy, které jsou po celém dni velmi namáhané. Na svou pleť a pokožku ale často zapomínáme. Pokud se budeme poctivě starat, odmění se nám mladistvou pletí a svěží a hebkou pokožkou.

Peeling pokožky hlavy ocení hlavně lidé s mastnými vlasy nebo seboreou

Peeling, který dopřejte hlavě, pomůže odstranit problémy s lupy, díky kterým se nám vlasy často mastí a jsou nepoddajné a nevypadají zdravě. Pravidelné masáže společně s dostupnými a kvalitními přípravky vyčistí pokožku hlavy od různých nečistot, který mají za důsledek právě mastné nebo naopak příliš suché vlasy. Rozproudíte si také krevní oběh, vlasy porostou rychleji a budou silnější.

Peeling na vlasovou pokožku můžete zakoupit v jakékoliv drogerii nebo si vyrobit domácí peeling z dostupných surovin. Recepty najdete na internetu a jsou velmi jednouché, ve většině případů stačí suroviny smíchat. Použít můžete kávu, cukr nebo mořskou sůl, které smícháte s obyčejným šamponem.

Pokaždé si vlasy ještě umyjte šamponem

Jestli si chcete vyrobit peeling s obsahem mořské soli, smíchejte ji s dvěma lžícemi olivového oleje a lžící citronové šťávy. Tuto směs naneste na vlhké vlasy a pět minut pomalými krouživými pohyby masírujte. Nakonec použijte šampon, na který jste zvyklí. Jedlá soda bude fungovat také. Doporučuje se hlavně těm, kterým se vlasy hodně mastí, protože odstraňuje odumřelé buňky.

Smíchejte jedlou sodu se šamponem, namasírujte si pokožku hlavu a po několika minutách opláchněte vodou. Dávejte si ale pozor, abyste nebyli na jedlou sodu příliš citliví a neobjevila se vyrážka. Nejdříve je vyzkoušejte na malém kousku pokožku a počkejte, jestli nepřijde reakce. Pokud budete peeling dělat pravidelně alespoň jednou týdně, během několik týdnů uvidíte změnu nejen na vlasové pokožce, ale na vlasech samotných. Budou silné, rychle porostou a budou se krásně lesknout.