Životní styl

S padesátkou život nekončí, ale začíná! Čtyři skvělé ženy se podělily o svůj příběh

Ačkoliv je mládí stále vysoce ceněné, spousta žen by svůj zralý věk za nic nevyměnila. Padesátka jim totiž přináší pocit naplnění. V práci už mají stabilní a silnou pozici, děti jsou dospělé, takže mají víc peněz i času jen pro sebe. Jsou zralejší a dobře si uvědomují, že krása ženy nespočívá v bezchybné pleti a velikosti 36. Několik žen sdílelo, jak se jim život po padesátce změnil.

Konečně se jí splnil sen

Marzena prožila mládí neustálou péčí o děti a soustavným odříkáním si všeho, co sama chtěla. Všechny peníze, které s manželem vydělali, investovali do dětí, půjčovali si na novou pračku nebo na opravy automobilu. Teprve v padesáti se mohla znovu nadechnout. Začala chodit ke kadeřnici, a dokonce si otevřela vysněnou prodejnu nábytku. Konečně mohla žít takový život, jaký si vysnila.

Doporučený článek:  Proč jsou přírodní sladidla lepší než umělá?

Edita si v mládí prožila několik toxických vztahů. Ve třiceti se vdala za alkoholika, od kterého nakonec musela i s dcerou kvůli násilí utéct. Před kamarády se snažila předstírat, že je vše v pořádku. Až když se konečně přestala srovnávat s ostatními a oprostila se od myšlenky, že rozvod znamená selhání, začala žít poklidný život se svou dcerou. Pomohl jí k tomu věk i terapie, na kterou docházela.

Zdroj obrázku: Freepik

Románek s mladším mužem

Marta se těšila, že budou mít s manželem po padesátce čas jen sami pro sebe. Jenže její manžel přestal mít veškerý zájem o sex. Ačkoliv o sebe Marta pečovala, cvičila a kupovala si svůdné prádlo, s jejím manželem to nehnulo. Proto si našla milence, se kterým prožila několik týdnů plných vášně. Manželovi se ke všemu přiznala. Nevedlo to k rozvodu, ale ke zlepšení komunikace a párové terapii.

Doporučený článek:  Nadměrný hluk zatěžuje obyvatele napříč evropskými městy

Dagmar se se vzrůstajícím věkem proměnila v otrokyni svých dospělých dětí. Neustále si půjčovaly peníze, které nevracely, každý víkend jí dávaly vnoučata na hlídání, aniž by se někdo zajímal, jestli nemá jiné plány. Po 55. narozeninách se ale vše změnilo. Manžel trávil víc času doma, byl pozornější a chtěl podnikat různé věci. Proto dětem stanovila mantinely, a i když s ní na několik měsíců přerušily kontakt, nakonec vše pochopily.

Zdroj: https://styl.interia.pl/magazyn/news-nie-chce-byc-mlodsza,nId,2342502