Životní styl

Většina lidí se myje špatně. Na nejšpinavější místa na těle myslí málokdo

Na každodenní hygienu dbáme všichni. Její neodmyslitelnou součástí je sprcha nebo vana. Většina z nás si myslí, že se myje důkladně, přesto jsou na těle místa, na která často zapomínáme. Pokud je vynecháme, stanou se domovem bakterií a zdrojem nepříjemného zápachu. O jaká místa se jedná?

Chodidla a uši

Myslíte si, že když se sprchujete nebo relaxujete ve vaně, vaše nohy se automaticky omývají pěnou stékající po těle? To je nesprávná domněnka. Nohy se v botách a ponožkách celý den potí a nedostává se k nim vzduch. V prostorech mezi prsty se hromadí nečistoty a vlhkost usnadňuje pronikání patogenů do hlubších vrstev pokožky. Při mytí bychom vždy měli dbát na zadní část chodidel, chodidla samotná a prostory mezi prsty.

Zvukovod není jediné místo, kde se hromadí nečistoty. Pravidelně byste měli mýt i boltec a jeho koutky. Nahromaděné nečistoty mohou být živnou půdou pro bakterie a stát se zdrojem infekce. Pozornost si zaslouží i kůže za ušima, kde je pokožka obvykle mastná, což podporuje růst plísní a kvasinek. Nadbytek způsobuje lupy a svědění.

Zdroj obrázku: Freepik

Kožní záhyby a intimní partie

Ženy s větším poprsím by měly pamatovat na pravidelné mytí pokožky pod ním. Hromadí se zde pot, nečistoty a bakterie, objevují se bolestivé oděrky a záněty. Kontrolujte i všechna zákoutí a záhyby kůže, především na břiše a zádech. Tato místa se snadno potí a dostávají se sem zbytky kosmetiky a antiperspirantů, které je třeba následně z pokožky smýt.

Důkladné každodenní mytí intimních oblastí by mělo zahrnovat řitní otvor a stydké pysky či předkožku. Teplé a vlhké prostředí zde je ideálním prostředím pro bakterie. V neposlední řadě nezapomínejte na čištění jazyka během čištění zubů. Na jeho drsném povrchu se hromadí nejvíce bakterií, které přispívají ke vzniku kazů, onemocnění dásní a infekcí v těle. Čištění by se mělo provádět kartáčkem a pastou.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/body-parts-youre-not-washing-enough/