Zajímavosti

Zábava ve vodě může končit i tragicky. Nafukovačky jsou hrozbou nejen pro děti

Ve vysokých teplotách hledáme všichni často zchlazení u vody. Oblíbené pláže jsou přeplněné osuškami, dekami, slunečníky, ale bohužel i různými nafukovačkami. Právě ty mohou být velmi nebezpečné, nejen pro nás, ale hlavně pro naše děti, které mají tyto doplňky velmi v oblibě.

Nebezpečné z mnoha důvodů

Nafukovací matrace, zvířátka, kruhy nebo jiné podobné nafukovací předměty jsou nebezpečné z mnoha důvodů. Jedním z nich je jejich velikost. Tyto vodní hračky omezují zorné pole, a proto se může stát, že pokud dítě sklouzne z nafukovačky a začne se topit, rodiče nebo plavčíci si ho nemusí stihnout všimnout včas. V takových případech existuje riziko, že pomoc přijde příliš pozdě.

Třeba mít na paměti, že vítr může nafukovačky velmi snadno odvát do otevřených vod. V takové situaci určitě nechte tyto předměty odplout. Existuje mnoho případů, kdy se lidé snažili nafukovačky zachránit, ale jelikož jsou naplněné vzduchem, jsou lehké a vzdálí se rychlým tempem. Plavec se v tomto případě může unavit a nenechá si síly pro bezpečný návrat. Takže pro svou bezpečnost se s nafukovačkou raději rozlučte.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečné používání nafukovaček

I když může používání těchto předmětů představovat riziko, nemusíte se jich vzdát úplně. Přinášíme vám několik základních pravidel, na která byste měli pamatovat při používání nafukovacích pomůcek. Jako první určitě nepředpokládejte, že jste díky těmto předmětům v bezpečí, jsou určené hlavně k rekreaci, ne k záchraně života. Proto s nimi zacházejte jako s hračkami. Pokud má vaše dítě například rukávky, musíte být pořád u něj.

Bezpečným způsobem lze nafukovačky používat pouze v neplavecké zóně, která bývá označená červenými bójemi. Taková voda je blízko břehu a její hloubka nepřesahuje 120 cm. Za žádných okolností nechoďte s nafukovačkou na místo, kde lidé aktivně plavou. Nekupujte svým dětem přehnaně velké nafukovačky, jak jsme již zmiňovali, zabraňuje to výhledu a to může být pro dítě velmi nebezpečné.

Zdroj: https://www.chaliklaw.com/blog/what-you-need-to-know-about-the-dangers-of-inflatable-pool-toys/