Domov, Inzerce, Rady a tipy, Životní styl

Jak na vytvoření stylové ložnice s podzimní atmosférou? Vsaďte na barvy, hřejivé materiály a vhodné osvětlení

Chcete si přenést kousek podzimu i do své ložnice? Není nic snazšího než se inspirovat v přírodě a typické podzimní barvy přinést do svého domova. Ovšem volbou vhodné barevné palety příprava ložnice na příchod podzimu rozhodně nekončí. Zaměřit se můžete také na materiály, osvětlení a vůně.

Připravujte se na zimní spánek

Ať už máte malou ložnici, podkrovní ložnici či naopak velice prostornou, následující tipy můžete aplikovat bez ohledu na její velikost. Začněme tím nejdůležitějším. Tím je samozřejmě postel a matrace. Inspirujte se chováním rostlin a živočichů a začněte se i vy chystat na zimní spánek. V chladných měsících je totiž zcela přirozené, že trávíme více času doma i v posteli.

Nenastal čas na koupi nové matrace?

Právě podzim je proto ideální dobou na případný nákup nové matrace či dokonce i postele a roštu. Znáte nejoblíbenější modely matrací? Řada českých domácností nedá dopustit na pěnové matrace, ale stále větší oblibě se těší i latexové matrace. Ty jsou totiž trvanlivé, pohodlné a mají výborné ortopedické vlastnosti. Pokud nemáte polohovatelný rošt, budou vám vyhovovat i pružinové matrace a jejich pružnost.

Doporučený článek:  Domácí odstraňovač skvrn se vypořádá i s nejodolnějšími nečistotami. Vše potřebné najdeme v kuchyni

Převlečte postel do bavlněného saténu

Spali jste již někdy v bavlněném saténu? Jakmile jej jednou vyzkoušíte, nebudete už chtít spát v ničem jiném. Převlečte své ložní doplňky do měkkého a hebkého bavlněného saténu, který je zároveň vysoce prodyšný a dokáže skvěle pohlcovat vlhkost.

Podzimní barvy v ložnici

Než se do koupě nového ložního prádla a dalších doplňků pustíte, rozmyslete si, v jaké barvě si je chcete pořídit.

Mezi oblíbené a tradiční podzimní barvy rozhodně řadíme:

  • hnědou,
  • šedou,
  • žlutou,
  • oranžovou,
  • béžovou.

Oblíbené jsou také geometrické tvary a vzory listí. Barvy do ložnice vždy volte s ohledem na to, aby nebyly příliš rušivé a navodily tu správnou odpočinkovou atmosféru. Nevíte-li jak vymalovat ložnici, zůstaňte u neutrálních bílých a béžových tónů a během roku je rozbíjejte barevnými doplňky. To samé platí o tapetách do ložnice. Výrazné vzory jsou v pořádku, ale ideálně pouze na jedné stěně. Například tmavě modrá ložnice nemusí sednout každému, ale bílá či krémová je neutrální a lze ji snadno vyzdobit.

Doporučený článek:  Líné ženy znají trik, který je zbaví otravného žehlení. Stačí kostka ledu
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Světlo a stíny aneb inspirace do ložnice pro navození útulné atmosféry

Žádná moderní ložnice se neobejde bez závěsů a vhodného osvětlení. Závěsy do ložnice volte vždy takové, aby nepropustily světlo zvenčí a vy jste si tak mohli dopřát zdravý spánek bez zbytečných ruchů a světla zvenčí. Co se světla do ložnice týče, volte takové, které navodí útulnou atmosféru. Abyste si mohli před spaním číst, určitě nepodceňujte význam lampičky do ložnice, která má své čestné místo na každém nočním stolku. Během tmavých měsíců můžete své obvyklé osvětlení ložnice obohatit o svíčky, lampiony či světelné řetězy.

Podzimní inspirace do ložnice: huňaté deky a měkké polštáře

Během podzimu toužíme po pořádném odpočinku a pohodlí. Mezi oblíbené a tradiční podzimní dekorace do ložnice tedy rozhodně patří měkké a chlupaté polštáře a deky. Abyste si mohli naplno užívat komfortu i během samotného spánku, může vám dělat společnost anatomický polštář a teplejší přikrývka. Toto duo skvěle doplní polyuretanová matrace, jež je tvarově stálá, elastická a má dlouhou životnost.

Doporučený článek:  Sněhobílé záclony rozzáří každý interiér. Nejlepší bělidla najde každý ve své kuchyni a lékárničce

Oblíbené podzimní vůně do ložnice

Ležíte na své vysoké matraci, jste přikrytí huňatou dekou, závěsy na oknech jsou zatažené, osvětlení dodává celé místnosti tu správnou atmosféru, ale přesto máte pocit, že vám ve vaší feng shui ložnici něco chybí? Nejspíš to bude ta správná vůně. Obklopte se difuzéry, svíčkami či interiérovými spreji s vůní vanilky, skořice, santalového dřeva, levandule či například bergamotu.

Zdroj obrázku: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Přivítejte podzim ve své ložnici s otevřenou náručí a užívejte si komfort díky huňatým dekám, pohodlné matraci a vhodnému osvětlení.