Móda, Životní styl

Zázračný bakuchiol: sloučenina, která navrací mládí, dokáže vyhladit vrásky i zpevnit pokožku

Bakuchiol je přírodní sloučenina, která dobývá kosmetický trh. Podle odborníků totiž navrací mládí, je přírodního původu a má doslova zkrášlující účinky, protože zpevňuje pokožku, vyhlazuje vrásky a umí odstranit barevné skvrny nebo nuance na kůži. Podle dermatologů dokonce přirozeně zesvětluje jizvy nebo ztmavená místa po prodělaném akné. Bakuchiol možná předčí i retinol, podaří se mu to?

Obdobné účinky jako retinol

Dnes je hvězdou kosmetického nebe retinol, nemusí to být ale na dlouho, protože mu šlape na paty bakuchiol, který je hlavní složkou přípravků rostlinného původu nebo těch s důrazem na ekologii. Již dnes je každý třetí kosmetický produkt ve světě veganský a netestovaný na zvířatech, současně neobsahuje ani umělé nebo další škodlivé přísady. Bakuchiol tak může vítězit, protože se získává z listů a semen babchi nebo také ba gu zhi či bakuchi, latinský název pro rostlinu je Psoralea corylifolia a pěstuje se především v Asii.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro omlazení a zpevnění pokožky

Pevnější a pružnější kůže? Po použití kosmetiky s bakuchiolem realita, protože zvyšuje produkci kolagenu a elastinu v buňkách, navíc mírně exfoliuje epidermis a díky tomu je pleť jasnější a zářivější, vypadá o poznání mladší. Bakuchiol má ale další výrazné účinky:

  • chrání před výskytem pigmentačních skvrn na obličeji a rukou tím, že omezuje tvorbu buněk s produkcí hnědého pigmentu,
  • zklidňuje sluncem poškozenou pokožku (nemá však vlastnosti UV filtru),
  • uzavírá póry kůže při akné nebo při vzniklých jizvách, napomáhá jejich hojení.

Drahá kosmetika u malých výrobců

Nejprve se bakuchiol začal objevovat jako součást kosmetiky malých a vyhlášených tuzemských kosmetických značek, především těch, které lpí na ekologických zásadách. V dnešní době jej začali ve svých kosmetických výrobcích používat i větší výrobci, kteří využívají jeho jedinečného potenciálu, byť za vyšší spotřebitelskou cenu, která souvisí i s jeho rostoucí popularitou.

Zdroj: https://www.byrdie.com/what-is-bakuchiol