Móda

Pohádkově krásné vlasy zajistí známá látka, která se hodí jak na rovný, tak vlnitý účes

Trápení se suchými, třepivými nebo poškozenými vlasy? Účes trpí v zimě vlivem změny teplot, ale také nedostatečnou péčí. Své udělá i věčně naražená čepice, pod kterou se vlasy potí. Pověstným posledním hřebíčkem je pak nedostatečná péče, spaní s mokrými vlasy a jejich nevhodné ošetřování. V takové chvíli může pomoci vlasová keratinová kúra. Pro koho je vhodná a na jaké vlasy se hodí používat pro dosažení maximálních účinků?

Keratin na rovné i vlnité vlasy

Se slovem keratin se setkal zřejmě každý, ohánějí se jím reklamy na vlasovou kosmetiku, ale co to je za látku? Je to protein a patří mezi takzvané stavební bílkoviny, které napomáhají růstu vlasů a nehtů. Tento protein zajišťuje vlasům pevnost, u nehtů zase bojuje s lámavostí. V poslední době jsou proto keratinové kúry pro regeneraci vlasů oblíbené, vlasy jsou po aplikaci hladké, hebké a září leskem.

Doporučený článek:  Pivo pomůže obnovit tmavou barvu oblečení

Pro koho je keratinová kúra vhodná?

Kdy se vyplatí o aplikaci keratinu na vlasy uvažovat? Vzhledem k finanční náročnosti se keratinové ošetření doporučuje ženám:

  • se suchými nebo poškozenými vlasy;
  • s vlasy bez lesku a hebkosti;
  • při krepatění vlasů nebo nesnadném rozčesávání;
  • při nadměrném zatížení nebo při častých změnách teplot;
  • s vlasy náchylnými k třepení;
  • s často barvenými nebo odbarvovanými vlasy.

Keratinová kúra na krátké i dlouhé vlasy

Kúru s keratinem lze aplikovat na dlouhé, ale také krátké vlasy, protože se tím podpoří jejich zdraví, vzhled i lesk. Ošetření pomůže nejvíce na suché a silně poškozené vlasy, protože jim keratin navrátí elasticitu i pevnost. U krepatých nebo vlnitých vlasů může dojít vlivem použití keratinu k jejich dočasnému narovnání. Keratin posílí objem při pravidelném ošetřování. Je proto možné také používat šampony, kondicionéry nebo vlasové masky se zvýšeným obsahem keratinu a podpořit růst vlasů v domácích podmínkách.

Doporučený článek:  Dámy s kulatým obličejem ocení účes, který je zeštíhlí a omladí. Nejvyšší čas pro změnu