Móda

Tmavé skrvny na tváři trápí ženy nejen v létě. Přírodní kúra je zesvětlí a vrátí sebevědomí

Jestli chodíte přes léto často na slunce a na obličeji a v dekoltu se vám objevily tmavé skvrny, můžete se jich snadno zbavit pomocí jednoduchých triků. Domácí a přírodní metody jsou tím nejlepším způsobem, jak skvrny odstranit.

Můžete využít suroviny, které máte doma

Můžete si smíchat lžičku citronové šťávy se lžičkou medu a přírodního jogurtu. Naneste na obličej na 15 minut a poté opláchněte. Můžete používat klidně každý den ke zklidnění pleti na obličeji. Zkusit můžete také další recept. Půl lžičky kurkumy smíchejte s hrnkem čerstvé smetany a naneste na místa, kde se vám dělají tmavé skvrny. Po 15 minutách obličej opláchněte.

Doporučený článek:  Bez kozaček se letos neobejdete. Aktuální trendy nabízí dokonalý doplněk ke každému stylu

Vyzkoušet můžete také mandle. Mandlový olej smíchejte se lžičkou medu a mletými mandlemi. Nechte hodinu působit na kůži a následně opláchněte. Mandlový olej můžete také jen tak vmasírovat do pokožky a nechat celou noc působit. Můžete ho použít na místa, která máte hrubá, například na paty nebo celá chodidla.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se vám pigmentové skvrny nepodaří odstranit, musí na řadu přijít radikálnější řešení

Velmi záleží na tom, jak hluboké jsou tmavé skvrny. Objevit se mohou během jediného léta, ale časem se mohou prohlubovat, až bude složité je odstranit přírodními prostředky. V takovém případě by na řadu přišlo například laserové ošetření, kdy se mikropaprsky dostanou pod kůži a zahájí se proces hojení, který umožní vznik nové a zdravé tkáně.

Doporučený článek:  Štíhlý pas jde vykouzlit během chvíle jednoduchými triky. Stačí správný střih a doplňky

Vyzkoušet v případech nouze můžete také ošetření intenzivním pulsním světlem, díky kterému se po několika dnech pigment odloupne a vytvoří tak prostor pro vytvoření nové pokožky. Na trhu dnes ale najdete spoustu kvalitních prostředků, které si můžete zakoupit v drogerii nebo lékárně. Většinou jsou účinné po několika týdnech používání a stojí za to je vyzkoušet. Poradit se můžete také s dermatologem, který bude znát finty na zdravou pleť.

Zdroj: https://www.byrdie.com/how-to-treat-dark-spots-4686898