Móda

Bělit zuby můžete i doma. Ušetří to peníze a výsledek bude skoro jak od profíka

Sníte o parádním úsměvu, který bude vypadat jako z reklamy, ale nechce se vám utrácet u zubaře? Bělení zubů vás může přijít draho, proto si raději pomozte domácí metodou, která bude stejně účinná, a navíc si směs na bělení můžete udělat sami doma. Není na tom nic složitého a vaše zuby se stanou bělejší už po několika týdnech.

Nepotřebuje drahou zubní pastu

Abyste získali nejen krásný úsměv, ale také bělejší zuby, nemusíte si kupovat drahé a luxusní zubní pasty, které slibují okamžitý účinek. Navíc některé druhy zubních past mohou mít na zuby neblahé účinky, protože mohou poškodit zubní sklovinu. Pro skvělý efekt bělejších zubů vám mohou posloužit suroviny, které najdete ve své kuchyni.

Doporučený článek:  Inspirujte se trendy a oblékněte se na Vánoce stylově

V malé skleničce stačí smíchat lžičku kurkumy a lžíci kokosového oleje. Nejvhodnější bude panenský kokosový olej, který koupíte ve zdravé výživě. Tato směs ovlivní nejen vzhled zubů, ale také dezinfikuje ústní dutinu, protože obě ingredience působit baktericidně. Nemusíte se tak obávat, že své zuby poškodíte. Existují také jiné metody bělení zubů, které zvládnete sami.

Vyzkoušejte jiné metody nebo si kupte speciální gely

Kromě kurkumy ale můžete použít také jiné suroviny. Vhodný bude například jablečný ocet, který ale na zubech nepoužívejte příliš dlouho. Může zničit zubní sklovinu, proto bude nejvhodnější zředit ho vodou a několik minut v ústech pouze poválet. Nakonec si dutinu ústní vypláchněte čistou vodou. Tento postup můžete opakovat každý den, ale občas je vhodné si dát pauzu.

Doporučený článek:  Sandály se čtvercovou špičkou jsou hitem letošního léta. Vypadají stylově při každé příležitosti

Zkuste také peroxid vodíku, který smíchejte s jedlou sodou. Vyrobíte tak domácí zubní pastu, kterou si můžete zuby jemně vyčistit. I v takovém případě je vhodné si zuby čistit dvakrát denně, přirozenou barvu zubů můžete ovlivnit také pitím černé kávy, červeného vína nebo kouřením. Správnými potravinami můžete zuby také vybělit, vhodné jsou například jahody. Přejíždějte si s nimi po zubech a poté si je vyčistěte.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally