Zajímavosti

Nejznámější mýty o cvičení, které potřebujete znát ještě před tím, než začnete s jakýmkoliv pohybem

Cvičení je pro náš život neuvěřitelně důležité. V dnešní době je také velmi populární. Existují ovšem mýty o cvičení, kterým mnoho lidí stále věří, i když by rozhodně neměli. Dnes se podíváme na největší mýty, které se mezi lidmi stále hojně vyskytují a lidé jim tvrdošíjně věří. Poznejte je a proměňte špatná přesvědčení na pravdivá, která vám mohou pomoci na cestě k dokonalé postavě.

Bolavé svaly znamenají, že cvičení funguje

Bolest svalů nebo kloubů po cvičení rozhodně není známkou toho, že děláte všechno správně. Právě naopak. Znamená to, že jste cvičení provedli špatně nebo jste cvičili příliš intenzivně. Nespálíte přitom více kalorií, ale přinesete si jen více bolesti, která vás odradí od pohybu během dalšího dne. Správné cvičení by se mělo přizpůsobit vaší kondici a schopnostem. Měli byste se na konci cítit spokojení, uvolnění a rozhodně by vás neměly bolet svaly nebo klouby.

Čím déle budete cvičit, tím více kalorií spálíte

Toto je velmi oblíbený mýtus, který si vůbec nezakládá na pravdě. Pravdou je, že můžete strávit v posilovně celé hodiny a spálíte méně kalorií než za hodinu intenzivního cvičení. Pamatujte, že důležitá není délka, ale kvalita. Stejně tak musíte zvolit správný styl a intenzitu tréninku, protože každé cvičení má jiné výsledky a možná to nejsou ty samé, které očekáváte od svého snažení právě vy. Zvedání činek vám například nepomůže spálit tuk na břiše apod.

Protahování vás zbaví bolesti

Všude slyšíme, že rozcvička je důležitá. Je to pravda, ale protahování svalů rozhodně nezabrání bolesti svalů. Strečink je důležitý a neměli byste na něj zapomínat, ale rozhodně vám nepomůže od bolesti. Pokud se bolest svalů již objevila, místo protahování si dejte teplou sprchu a svaly prohřejte. Nejlepší je ale vždy prevence, takže byste se neměli přetěžovat. Znát své limity a držet se jich, je ta nejlepší prevence během jakéhokoli tréninku.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/5-most-commonly-believed-fitness-myths-are-holding-you-back-ncna837236