Nezařazené

Tyto cviky můžete provádět v pohodlí domova s vlastní vahou

Chcete zůstat fit, ale nemáte čas nebo možnost chodit do posilovny? Tvrdé tréninkové režimy vám nic neříkají? I bez použití profesionálního vybavení můžete provádět cvičení, které vám pomůže shodit přebytečné kilogramy a nabrat svalovou hmotu. A co víc, cvičit můžete klidně v pohodlí vlastního domova.

Cvičení je velmi přirozené

Cvičení s využitím pouze vlastní váhy se nazývá kalistenika. Tento typ cvičení je přirozený a vhodný téměř pro každého. Můžete díky němu vyrýsovat svaly, spalovat kalorie a snížit tělesný tuk. Kromě toho prokazatelně zlepšuje mozkové funkce. Nejlepší je začít na své postavě pracovat kruhovým tréninkem, tedy provedením několika cviků po sobě a jejich následným opakováním.

Mezi jednotlivými sériemi dělejte krátké, asi dvouminutové pauzy. Snažte se udělat asi 15–20 opakování každého cviku. Když se vaše fyzická kondice zlepší, počet opakování zvyšte. Mezi cvičením si ze začátku dávejte jednodenní pauzy, aby tělo mělo čas na regeneraci. Cvičení vždy začněte desetiminutovou rozcvičkou. Může to být skákání přes švihadlo nebo jen kroužení rameny a boky.

Které cviky jsou nejúčinnější?

Nejoblíbenějšími a nejúčinnějšími cviky, které zaručují rychlé výsledky, jsou kliky, shyby a dřepy. Kliky nejprve provádějte ve vertikální poloze s dlaněmi opřenými o stěnu. Když naberete sílu, provádějte cvik klasicky, případně s nohama na židli. Pokud neuděláte shyb, zvažte pořízení si odporové gumy, která bude sloužit jako dopomoc.

Při domácím cvičení zapojte svou kreativitu. Zádové svaly posílíte vzpíráním se na hraně stolu, místo závaží při dřepech zvedněte nad hlavu židli a místo činek můžete použít třeba pet lahve naplněné vodou. Pamatujte na to, že vaše tělo si po čase na námahu zvykne a cviky, které pro vás byly zpočátku výzvou, budou příliš jednoduché. Zvyšujte tedy počet opakování a případně také zátěž. Při pravidelném cvičení se výsledky rychle dostaví.

Zdroj: https://www.self.com/gallery/bodyweight-exercises-you-can-do-at-home