Nezařazené

Vývarová dieta tělo pročistí a podpoří hubnutí

Dieta, která se skládá nejen z masových a zeleninových vývarů, je velkým hitem po celém světě. Svou slávu si získala hlavně tím, že je velmi jednoduchá, neobsahuje velké množství sacharidů, a tak se při ní rychle hubne. Jako každá dieta ale může mít svá úskalí, například po návratu k běžnému jídelníčku můžete shozené kilogramy nabrat zpět. Proč je ale tolik oblíbená?

Co je to vývarová dieta?

Dieta, které se říká vývarová, se neskládá pouze z polévek tohoto druhu. Najdete v ní zeleninové, hovězí, drůbeží nebo jehněčí vývary, ale také jiné potraviny, které si můžete dopřát a vašemu zdraví neublíží. Rybí kosti se také mohou přidat do polévky, vytvoříte tak pochoutku, kterou si můžete dát denně. Dieta v posledních letech získala na oblíbenosti, protože je důležitá nejen pro zdraví, ale také pro váš vzhled.

Jak tato dieta funguje? Bude trvat asi 21 dní, než se vaše tělo rozhodne tuto dietu přijmout a objeví se první výsledky. Důležité bude dávat si potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny a zdravé tuky, jako jsou ryby, vejce, zelenina nebo maso. Je vhodné pravidelně popíjet vývary, které si můžete nalít do hrnečku a pít během dne. Polévka se ale může stát součástí vašeho oběda.

Zdroj obrázku: Freepik

Vývar pomůže proti mnoha zdravotním komplikacím

Vývar může pomoci v mnoha ohledech. Bojuje s nemocemi, které ohrožují trávení, a také zlepšuje činnost ledvin. I když je tento pokrm nenáročný na přípravu, rozhodně se vyplatí ho pravidelně užívat, protože má blahodárný vliv na náš imunitní systém. Dokonale pročistí tělo a můžete se tak těšit na to, že se budete cítit mnohem lépe.

Jednou z výhod vývarové diety je hubnutí, které bude pozvolné. Nemusíte se tak obávat, že byste kilogramy nabrali zpátky, nesmíte se ale nikdy vrátit ke svému původnímu stravování. Dieta se tak řadí mezi redukční, stejně jako většina podobných.

Zdroj: https://www.themanual.com/food-and-drink/bone-broth-diet/