Nezařazené

Nastartovat metabolismus pomůžou změny v jídelníčku i pravidelný pohyb. Tuky už nebudou mít šanci

Pokud pozorujete, že váš metabolismus už nefunguje tak rychle jako dřív, poznáte to hlavně na břiše, kde se začne ukládat velké množství tuku. Je to velmi nebezpečný typ obezity, tuk se totiž hromadí nejen pod samotnou kůží, ale hlavně ve vnitřních orgánech, kde může způsobit velké problémy.

Obezitu si můžete jednoduše změřit

Čas zhubnout poznáte podle obvodu svého pasu. Pokud u žen překračuje 88 cm a u mužů 102 cm, je nutné s tím něco dělat a začít jíst zdravě a přidat pohyb. V článku najdete doporučení nejen na nápoje, které jsou vhodné v redukční dietě, ale také další tipy, jak metabolismus zrychlit a co přispěje k rychlejšímu hubnutí.

Doporučený článek:  Zásady feng šuej vnesou do domova dobrou energii. Tyto čtyři rostliny mohou změnit život

Důležitý je pro tělo kvalitní spánek. Dostatečně dlouhá doba a kvalita spánku velmi ovlivňuje celkový stav těla. Jestli spíte méně než 6 hodin denně nebo chodíte spát pozdě, může se postupně zvýšit hladina hormonu, který podporuje ukládání tuku po celém těle. Jíst byste měli 4–‍6krát denně, důležitá je pravidelnost, aby tělo vědělo, že dostane najíst a nemělo potřebu tuk ukládat. Naučte se snídat, jezte pomalu a každé sousto žvýkejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Podstatné je, co pijete a kolik toho vypijete

Mezi potraviny, které jsou potřebné k nastartování metabolismu nebo které podpoří spalování tuků, patří například římský salát, grapefruity nebo skořice – tu si můžete přidat do ovesné nebo rýžové kaše, ale někdo si ji dává také do kávy. Pravidelně pijte čistou vodu, nejméně 2 litry každý den. Můžete si dát i bylinkové čaje nebo ovocné džusy, nejlépe čerstvě vymačkané. Pokud budete dostatečně pít, voda se nebude ukládat a poznáte na první pohled, že se díky zvýšenému množství tekutin lépe cítíte a vypadáte.

Doporučený článek:  Drastické diety jsou zbytečné. K vysněné postavě pomůžou oblíbené nápoje, vzdát se nemusíte ani kávy

Každý den si vyhraďte 15–30 minut na cvičení. Nezáleží na tom, jestli to bude ráno, odpoledne nebo večer. Stačí i práce na zahradě nebo delší procházky. Můžete s sebou vzít i děti a uvidíte, že za několik týdnů se začne vaše tělo proměňovat. Do obyčejné vody si můžete vymačkat citron, který zrychlí metabolismus. Stejně jako ananasový nebo brusinkový džus. Ananas je skvělý na trávení, brusinka je močopudná a budete díky ní méně ve stresu.

Zdroj: https://www.byrdie.com/how-to-speed-up-metabolism