Nezařazené

Pokud patříte mezi milovníky čokolády, neváhejte a dopřejte si domácí čokoládové lázně

Kvalitní čokoláda může být zdraví prospěšná i jinak než konzumací. Díky svému obsahu antioxidantů, kakaového tuku a živin bude skvělým pomocníkem při péči o pokožku celého těla. Po proceduře obsahující tuto kakaovou pochoutku se budete cítit jako znovuzrozeni, ať už ji podstoupíte v lázních, nebo svépomocí v pohodlí domova.

Je libo sladký peeling?

Jemné obrušování pleti je běžný kosmetický úkon, který se doporučuje provádět jednou týdně. Dochází při něm k odstranění odumřelých kožních buněk a účinně stahuje póry. Samozřejmostí je následná hydratace kvalitním krémem. Proč ale kupovat drahé parfémované přípravky, když si ten nejvoňavější peeling můžete vytvořit z přírodních surovin v pohodlí domova a ještě ušetřit? Výroba je naprosto banální – budete potřebovat pouze 4 lžíce třtinového cukru, 1 lžíci kokosového oleje a jednu lžíci kvalitního kakaa. Všechny suroviny dobře promíchejte a jemnými krouživými pohyby vmasírujte vzniklou zrnitou pastu na obličej a pokožku celého těla. Po důkladném promasírování opláchněte a nezapomeňte ošetřit pleťovým mlékem.

Doporučený článek:  Čištění grilu je se správnými prostředky otázkou chvíle

Maska, na kterou budete mít chuť

Čokoláda působí dobře nejen na pocuchané nervy, ale i na unavenou pleť. Maska z této dobroty smíchané s ostatními výživnými ingrediencemi vaši pleť vyživí, vyhladí a zregeneruje.  Do misky dejte 1 lžičku medu, kostičku rozpuštěné vysokoprocentní čokolády a 1 lžíci řeckého jogurtu (jako booster můžete použít vitamínové ampule, které seženete v lékárně nebo drogerii). Ingredience pečlivě smíchejte a hmotu, která vám vznikne, naneste na obličej – snažte se neujídat). Po 15 minutách smyjte studenou vodou.

Doporučený článek:  Psí mazlíček s námi může žít dlouhé roky. Na délku života má vliv také rasa

Pokud chcete hýčkat nejenom obličej, ale i celé tělo, namíchejte si tuto super masku ve dvojnásobném množství a přidejte lžíci mletých ovesných vloček a 2 lžíce kokosového oleje, který rozpustíte spolu s čokoládou.