Zdraví

Co dělat, když se vaše nehty třepí a lámou? Někdy stačí změnit malou drobnost a vaše nehty vám poděkují

Ať děláte, co děláte, vaše nehty vypadají zdravě, třepí se a zatrhávají. Pravidelně je stříháte, pečlivě pilujete, lakujete výživným lakem a kondicionérem (ano, kondicionér na nehty opravdu existuje) a stále se vám nedostává odměny v podobě krásných dlouhých nehtů? Přestože jim věnujete veškerou péči, kterou si zaslouží, možná to děláte s pomocí nesprávných prostředků. Co změnit, aby vaše nehty působily jako po návštěvě manikérky?

Správný výběr pilníku dělá divy

Kámen úrazu může být ve výběru pomůcek, kterými své nehty zkracujete a obrušujete. U profesionálů často vidíme papírové pilníky, se kterými dokážou hotová kouzla. Musíme ale pamatovat na to, že oni s nimi umí bezvadně zacházet, zatímco v rukách laika může dojít ke zbytečnému poškozování nehtů. Abyste předešli lámání, třepení a zatrhávání nehtů, používejte raději skleněné pilníky, které jsou šetrnější a nezpůsobí vám nepěkné záděry kolem nehtů.

Doporučený článek:  Svěží dech i bez kartáčku: známé bylinky pomohou od zápachu z úst během chvíle

Pozornost věnujte také kvalitě používaného laku na nehty. Pokud je otevřený delší dobu a začínají se v něm tvořit hrudky, nebo jej musíte před použitím rozmíchat, bez milosti ho vyhoďte. Nekvalitní laky vysouší nehtové lůžko a oslabuje celou horní vrstvu nehtu. Samozřejmostí je použití podkladové báze, která nehet ochrání před chemickými složkami obsaženými v barevných lacích.

Zdravá strava prospěje celému tělu

Nejúčinnější způsob, jak mít zdravé a krásné nehty, je samozřejmě pestrá strava a zdravý životní styl. Mléčné výrobky, živočišné i rostlinné bílkoviny a spousta ovoce a zeleniny vám zajistí dostatek vitamínů, minerálů a ostatních důležitých látek pro zdraví vašich nehtů. V lékárně jsou k dostání doplňky stravy, které jejich růst a vitalitu podpoří.

Doporučený článek:  Retinol zpomalí stárnutí pleti a redukuje vrásky