Krása, Zdraví

Dokonalý relax a uvolnění celého těla přinese eukalyptový olej. Nabízí toho ještě mnohem víc

Eukalyptový olej je velmi prospěšný nejen v naší domácnosti. Celkově jsou éterické oleje velmi oblíbené, protože pomohou překonat zdravotní problémy, ale také se mohou hodit při výrobě domácí kosmetiky nebo při úklidu. Eukalyptový olej je velmi výrazný a má příjemnou vůni. Má ale spoustu skvělých vlastností, které můžete využít ve svůj prospěch.

Z čeho se vyrábí eukalyptový olej?

Eukalyptový olej se vyrábí z listů a stonků eukalyptu, který je známý především díky medvídkům koala. Má velmi výraznou vůni, která je silná, a pro některé citlivější osoby až omamná. Je to sladká a medová vůně, která obsahuje i mnoho dalších látek. Olej má protizánětlivé nebo relaxační účinky a můžete ho používat například do aromalampy nebo si ho nakapat do horké vany, protože skvěle uvolňuje.

Eukalyptový olej může pomoci například při infekci. Hodí se tak v jarním období, kdy můžeme snadněji nastydnout. Rýma nebo ostatní problémy spojené s nachlazením vás nepřejdou hned, ale olej pomůže nejen s vykašláváním, ale také v boji s rýmou. Olej můžete použít také jako lubrikant, protože krásně prohřeje a hodí se na masáže.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete ho využít také při výrobě domácí kosmetiky

Kosmetika, kterou používáte, musí odpovídat typu vaší pleti. Proto je vhodné používat domácí přípravky, ve kterých víte, co vlastně je. Zdravotní účinky eukalyptového oleje jsou známé už delší dobu. V případě akné se ho snadno můžete zbavit, protože hydratuje suchou pokožku a je to nenahraditelný pomocník. V létě ho zase využijete proti otravnému hmyzu, zklidňuje pokožku po hmyzím kousnutí.

Olej pomůže proti nespavosti. Ovlivňuje výkonnost během celého dne a také se díky němu budete cítit více v pohodě. Jestli máte problém se spánkem, dejte si kapku eukalyptového oleje na polštář nebo na pyžamo. Taková aromaterapie bude velmi účinná a díky oleji se snadno zregenerujete.

Zdroj: https://www.sonomalavender.com/blogs/news/20-incredible-health-benefits-of-eucalyptus-oil