Krása

Chemické barvy nejsou jediné řešení. První šediny lze zakrýt přirozeně, vlasy budou zářit zdravím

Šediny jsou postrachem každého z nás. Někdy se objevují se ve velmi brzkém věku a mnoho žen dává přednost barvení, aby šediny nebyly vůbec vidět. Přitom je ženy mohou nosit hrdě, stačí vědět, jak se o ně starat. My si ale ukážeme způsoby, jak se šedivých vlasů jednoduše zbavit, a to pomocí domácích prostředků, které najdete doma v kuchyni. Co se vám bude hodit při barvení šedin?

Nemusíte si vlasy barvit chemií, stačí domácí produkty

Celý život jste si nedala barvu na vlasy a teď jste objevila první šedé vlasy? Chemické barvy na vlasy nejsou jediným řešením. Zkuste to podomácku pomocí surovin, které najdete doma. Jak získat skvělou barvu i bez barvení? Šediny můžete zakrýt hned několika způsoby. Bylinné oplachy jsou velmi oblíbené u lidí, kteří si vlasy nechtějí barvit chemií. Domácí prostředky získávají na oblíbenosti a není divu.

Jsou totiž levné a snadno k dostání. Než se ale pustíte do barvení, možná byste měli vědět, jak šedivým vlasům zabránit. Je důležité dbát na prevenci. To znamená nejen minimum chemického barvení, ale také do svého těla musíte pravidelně dostávat látky, které podpoří zdravý růst vlasů. Co se týče zakrytí šedin, můžete vyzkoušet hned několik oplachů.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč použít zrovna ořechový oplach?

Ořechový oplach dokáže vrátit vlasům jejich původní barvu a navíc při pravidelném používání skutečně zmizí první šedé vlasy, které najdete. Budete mít přírodní odstín vlasů, který vám budou ostatní závidět. Tyto oplachy jsou navíc vhodné pro brunetky a majitelky zrzavých vlasů. I v takovém případě je ale nutné používat ochranné rukavice, abyste barvu neměli na rukou.

Stačí pak jen hrst skořápek vlašských ořechů zalít půl litrem vroucí vody a nechat louhovat asi hodinu. Poté sceďte a oplach použijte na své vlasy potom, co si je umyjete. Kromě ořechů můžete použít ještě rozmarýn nebo další bylinky, které vlasy oživí a zabrání například i jejich vypadávání.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/beauty/natural-beauty-tip-16-use-walnut-shells-to-cover-grey-strands-k0215-269615/