Krása

Světlejší pleti jde dosáhnout i bez složitého make-upu. Trvalý efekt přinesou přírodní metody

V mnoha asijských zemích by ženy snad i vraždily pro to, aby měly světlou, až bílou pleť. Je to pro ně zvláštní znak krásy. V Evropě to bylo také považováno za vzor, nyní už se ale ženy mnohem raději opalují na slunci, aby měly pleť zbarvenou do krásné hnědé barvy. Móda se ale stále vrací, a tak i tento trend nabírá čím dál na větší popularitě. Poradíme, jak bezpečně kůži vybělit pomocí domácích prostředků.

Proč si nechat zesvětlit pokožku?

Složka, která je zodpovědná za barvu naší kůže, se jmenuje melanin. Pokud se v kůži objeví volné radiály, produkce této složky se zvyšuje. Jak si ale kůži vybělit? Můžete použít přísady, které sníží produkci melaninu. Zablokuje se ale také tvorba vitaminu C nebo přírodních antioxidantů.

Doporučený článek:  Většina lidí vylévá vodu z těstovin rovnou do dřezu. Netuší, jakou chybu dělají

Pomoci k bělejší kůži si můžete například rajčaty. Rajčata obsahují mnoho vitaminu C, také jsou zdrojem karotenoidů. Stačí si připravit jednoduchou masku, na kterou budete potřebovat jedno rajče a šťávu z jedné limetky. Smíchejte a masku si naneste na vyčištěnou pleť. Nechte 15 minut působit a poté si obličej opláchněte studenou vodou. Masku si můžete dokonce nechat v ledničce, a to celý týden. Léčbu opakujte třikrát nebo čtyřikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste k bělení použít zlatobýl

Zlatobýl je bylinka, která je bohatá na antioxidanty. Bylina pomůže vybělit nejen pokožku samotnou, ale zbaví vás nadbytečného kožního mazu, což bude mít za následek čistou pleť bez akné nebo jiných nedokonalostí. Zlatobýl můžete využít jako obklad nebo si z něj udělat tonikum. Výborný bude také do páry, napařovat si můžete nejen obličej, ale i ruce a nohy.

Doporučený článek:  Povislé kůži na rukách se zbavíme díky dostatečné hydrataci, masáži i zdravé stravě

K přípravě nálevu budete potřebovat jen sklenici vroucí vody a lžíci sušeného nebo čerstvého zlatobýlu. Čaj by se měl louhovat asi deset minut, poté ho nechte vychladnout. Pak do něj namočte vatový tampon a umyjte si obličej. Nechte zaschnout a máte hotovo! Takto připravený nálev můžete použít na celé tělo podle potřeby.

Zdroj: https://yora.com/blogs/journal/how-to-make-your-skin-lighter