Krása

Nebojte se svléknout do plavek. Pokožka na zádech bude díky jednoduché péči krásná a zdravá

Vyhladit pokožku na zádech není nic jednoduchého. Budete k tomu nejspíš potřebovat pomoc druhé osoby, ale věříme, že i vlastní pomocí se doberete výsledku. Kůže na zádech se může odlupovat nejen vlivem slunce, ale také tím, že si často drhneme záda ručníkem například po sprchování.

Jakými přípravky můžete obnovit pokožku na zádech?

Jak si můžete udělat domácí peeling? Je to velmi jednoduché. Smíchejte dvě lžíce mleté skořice s hnědým cukrem a přidejte olivový olej. Použijte opravdu hnědý cukr, který má větší krystalky než bílý. Namočte si záda a pomalu do nich vetřete připravený peeling. Možná budete potřebovat asistenci další osoby nebo zkuste použít kartáč s dlouhou rukojetí. Po dvou minutách záda opláchněte teplou vodou.

Doporučený článek:  Slabé řasy vyživí zelený čaj a olivový olej. Budou krásně husté a dlouhé

Na zádech se velmi často tvoří také akné, na které bude vhodné použít zinkovou mast nebo antibakteriální gel. Ošetření byste měli opakovat každý den, dokud akné nezmizí. Poté bude stačit pouze jednou týdně. Na záda by se nemělo zapomínat. Jsou citlivým místem, navíc nás drží pohromadě. Při spánku většinou na zádech spíme, a proto je nutné mít kvalitní matraci.

Zdroj obrázku: Freepik

Akné na zádech se léčí složitěji než na obličeji

Zatímco na obličeji můžete pupínky zakrýt korektorem, na zádech je nezakryjete vůbec. Zvlášť v létě to pak může být velký problém, protože nosíme málo oblečení. Pomoci si ale můžete jinými způsoby. Na zádech se akné může tvořit nejen kvůli hormonálním změnám, ale na vině může být i genetika.

Doporučený článek:  Osmihodinová dieta láká na rychlé hubnutí a jednoduchost. Ne každý ji ale zvládne

Navíc je na zádech spousta místa, kde se pupínky mohou objevit. Mají tak větší prostor, objevit se mohou dokonce hnisavé boláky, které budou velmi bolet. Zůstat tak mohou jizvy. Proto je nutné o záda pečovat stejně, jako to děláte o pokožku na obličeji. Dopřávejte jim pravidelnou péči, která může začít právě správným domácím peelingem.

Zdroj: https://www.onlymyhealth.com/skin-care-routine-for-back-1592027258