Životní styl

Moderní svět klade stále větší nároky. Odpojte se a zaměřte se znovu na sebe

Máte dojem, že na vás všechno padá? Že ničemu nerozumíte, že do moderního světa nepatříte? Poradíme vám několik tipů, jak se z tohoto světa nezbláznit, ale naopak si užívat jeho výhody. Možná jich nebude mnoho, ale stojí za to je vyzkoušet. Jak získat volné chvilky pro sebe, aniž byste mysleli na to, co musíte udělat?

Chcete najít rovnováhu? Není to tak těžké

Životní tempo nás všech se neustále zrychluje. Rychleji pracujeme, rychleji vaříme, a přitom pořád něco nestíháme. Musíme se okamžitě hodit do klidu a naučit se odpočívat. Součástí moderního světa jsou takové technologické vychytávky, jako chytré mobilní telefony, počítače na každém kroku. Proto existuje několik doporučení, jak zpomalit, užít si kouzlo okamžiku a zapomenout na starosti, které vás denně obklopují.

Jedním z nich je vystoupit ze světel televizních obrazovek, telefonů a notebooků. Alespoň hodinu před spaním vypněte všechny přístroje a věnujte se jen sami sobě nebo si popovídejte s partnerem. Uleví se vám hlavně psychicky, nebudete vystresování a bude se vám mnohem lépe usínat. Pokud mluvíte s blízkou osobou, nejlepší bude, pokud v její přítomnosti nebudete vůbec používat telefon. Dávejte pozor na to, co daný člověk říká, věnujte mu svou pozornost a uvidíte, že svět bude vypadat trochu jinak.

Zdroj obrázku: Freepik

Choďte častěji do přírody

Můžete si také udělat seznam deseti lidí, kteří ve vašem životě něco znamenají. Na tomto seznamu může být kdokoliv, ať se jedná o přítele, nebo někoho, kdo vás v životě inspiroval. Tento seznam mějte při ruce a pravidelně ho kontrolujte, jestli se náhodou něco nezměnilo. Kdykoliv se budete cítit ve stresu nebo si nebudete vědět s něčím rady, zavolejte někomu z blízkých lidí nebo si přečtěte oblíbenou knihu.

Jednou z možností je měnit si hesla nejen k počítači, ale také různým účtům. Můžete to dělat každý měsíc. Procvičíte si tím paměť a navíc ochráníte i svá data. Hesla ale nesmíte zapomenout, což pro většinu lidí bývá problém. Choďte také častěji na procházky. Lidé, kteří pracují v kanceláři, zapomínají na to, jak je venku krásně, i když sněží nebo prší. Příroda by nás měla obklopovat neustále a je škoda, že si to lidé neuvědomují.

Zdroj: https://antimaximalist.com/how-to-avoid-going-crazy/