Krása

S vráskami se nemusíte smířit. Obličejová gymnastika je dokáže vyhladit i předejít novým

S přibývajícím věkem bohužel zcela přirozeně přibývají vrásky v našem obličeji. Je to normální jev, který vzniká nejen tím, že naše kůže stárne a povoluje, ale vliv má také naše obličejová mimika. Nosní rýhy mohou působit dojmem, že jsme smutní nebo unavení, a proto je dobré zkoušet je vyhladit. A to nejen pomocí vhodných krémů a výživy, ale také tzv. obličejovou gymnastikou.

Obličejová gymnastika

Chcete-li vyhladit vrásky kolem úst, musíte posílit kruhové svaly odpovědné za tuto část obličeje. Určitě všechny vrásky nezmizí jen díky pár pohybům úst, ale může se vám podařit posílit svaly a oddálit jejich ochabování. Pokud se budete věnovat obličejové gymnastice pravidelně každý den po dobu 7–10 minut, po měsíci uvidíte výsledky.

Artikulace

Představte si, že chcete někomu názorně předvést, jak vyslovovat některá slova. Zkuste artikulovat tak, aby bylo jasně čitelné, že chcete vyslovit samohlásky a, o, i, u, e. Každou z nich byste měli opakovat alespoň 10krát.

Zdroj obrázku: Freepik

Líbejte

Představte si, že chcete políbit někoho daleko před vámi – stáhněte tváře a rty. Takto vydržte 10 sekund. Uvolněte svaly a opakujte 3krát denně.

Střídání nálad

Zvedněte a spusťte koutky úst, tedy střídavě se usmívejte a mračte. Opakujte 10krát a cvičte 3krát denně.

Kromě těchto cvičení přidejte několik dalších: Stiskněte a povolte rty. Přitáhněte spodní ret k hornímu a pevně jej stiskněte (tak, abyste neviděli červenou barvu rtů). Vydržte 10 sekund a uvolněte se.

Nasajte vzduch do úst a přesuňte ho z jedné tváře na druhou. Opakujte 10–20krát. Vytáhněte spodní čelist dopředu a stáhněte ji. Opakujte opět 10–20krát.

Díky těmto cvikům můžete dosáhnout zlepšení stavu pokožky a vyhlazení vrásek. Kombinujte tyto cviky s dostatečnou hydratací, a to jak zevnitř, tak i zvenku. K tomu přidejte zdravou stravu a ochranu před sluncem a vaše pleť bude zdravá a mladistvá.

Zdroj: https://www.sinesia.com/en/well-being/facial-gymnastics/