Krása

Rovné vlasy i bez žehličky: keratinová metoda vlasy narovná přirozeně až na půl roku

Hladké, rovné a lesklé vlasy jsou snem snad každé ženy, která zrovna netouží po krásných vlnitých nebo kudrnatých kadeřích. Právě ty jsou často potěšené tím, že si mohou vlasy vyžehlit a dosáhnout tak účesu, který chtějí. Nemusíte ale používat žehličku pokaždé, protože teplý a suchý vzduch může po nějaké době vlasy poškodit.

Zkuste vyhlazující přípravky nebo domácí masky na vlasy

Vlasy si můžete narovnat nejen vlasovou žehličkou, ale použít můžete také různé přípravky na vlasy, které je vyhladí, nebo domácí masky. Poslední dobou je populární také rovnání vlasů keratinem. Pokud jste o této metodě ještě neslyšeli, budete překvapení. I když je tato metoda časově náročnější, výsledek rozhodně stojí za to.

Doporučený článek:  Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu

Efekt narovnaných vlasů totiž nevydrží den nebo dva, ale rovnou půl roku. Jak si tedy můžete rovné vlasy užít delší dobu? Jestli denně používáte žehličku, je nutné vlasy ošetřovat, aby postupem času nebyly polámané nebo suché. Potřebují minerály a vitaminy, které jim můžete dodat domácími maskami.

Zdroj obrázku: Freepik

Masky si vyrobíte sami doma a jsou účinné

Na masku na vlasy nebudete potřebovat mnoho surovin, navíc většinu z nich najdete doma. Smíchejte půl sklenice kokosového mléka s citronovou šťávou a dejte vychladit do lednice. Získáte krém, který následně vetřete do vlasů. Nechte působit půl hodiny, nezapomeňte si vlasy zakrýt sáčkem nebo fólií. Potom umyjte vlasy jako obvykle.

Doporučený článek:  Suchá chodidla trápí ženy nejen v létě. Pokožku uzdraví a vyhladí přírodní produkty z kuchyně

Keratinové narovnání vlasů je velmi oblíbenou metodou, protože je dlouhodobé. Náklady jsou ale značně vysoké, a proto si dobře rozmyslete, jestli tolik peněz chcete investovat. Dokonce toto rovnání zvládnete i doma, je ale potřeba počítat s tím, že to může trvat 5–6 hodin. Vlasy si budete opakovaně mýt keratinem, který pak žehličkou narovnáte. Keratin se dostane hluboko do vlasů, vyživí je a zlepší jejich kondici.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/keratin-treatment-pros-and-cons