Krása

Během léta potřebuje pokožka speciální péči. Užijte si opalování beze strachu

Opalování je velmi oblíbenou činností především žen, které si užívají sluneční paprsky, v jedné ruce mají knihu a ve druhé svůj oblíbený drink. Bohužel sluneční paprsky mohou naší pokožce také hodně ublížit. Proto je dobré vědět, jak se proti nim chránit, a přitom mít pokožku snědou.

Zkuste dodržovat pravidla, a nedostanete rakovinu kůže

Mezi nejdůležitější pravidla, která je dobré dodržovat, patří například opalování pouze odpoledne po 15. hodině, dělat si pravidelné přestávky a také svou pokožku chránit opalovacími krémy. Ještě než na slunce půjdete, je nutné provést několik opatření. Pokožka si musí na sluneční paprsky zvyknout, proto ještě předtím, než vyrazíte na slunečnou dovolenou, zvykejte svou pokožku na vysoké teploty a choďte na procházky ve slunečných dnech.

Doporučený článek:  Konec trápení s pinzetou. Přirozeně krásné obočí jde upravit během chvíle díky jednoduché metodě

Začněte třiceti minutami a postupně čas navyšujte na 1–2 hodiny. Zevnitř můžete svou pokožku chránit konzumací různých doplňků stravy nebo zkusit potraviny, které obsahují betakaroten. Betakaroten pomůže ochránit pokožku před tvorbou vrásek. Dávejte si pozor také na mateřská znaménka, která by se vůbec neměla dostat do kontaktu se sluncem. Záření není vhodné ani pro vlasy nebo oči, noste klobouk a kvalitní sluneční brýle.

Zdroj obrázku: Freepik

Citlivou pokožku chraňte o to více

Přímému slunci byste neměli vystavovat pokožku, která je citlivá. Použijte tenkou bavlněnou košili nebo raději zůstaňte ve stínu. I ve stínu totiž sluneční paprsky působí a budete opálení. Používejte opalovací krémy, začněte s tím nejsilnějším. Když bude vaše pokožka postupně hnědnout, můžete zkusit krémy s nižším faktorem. Krém nanášejte před opalováním a také při něm. Pokud půjdete mezitím do vody, nezapomeňte se poté znovu namazat.

Doporučený článek:  Hormony ovlivňují vzhled více, než se zdá. Stav pokožky vše prozradí

I když se spálíte, nemusíte si dělat starosti. Na svou pokožku můžete použít různé krémy, které ji ochladí, dobře bude působit také sprcha vlažnou vodou. Snižte teplotu, ať se vyhnete šoku. Zkuste aplikovat panthenol, který je chladivý a pokožku zklidní. Kromě krémů ale můžete použít také bílý jogurt, tvaroh nebo gel z aloe vera.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sunbathing