Krása

5 kroků pro zimní péči o pleť: hýčkejte svou pokožku jako v profesionálním salonu

Silné mrazy, studený vítr a sníh padající přímo do tváře. To jsou faktory, které rozhodně pleti nesvědčí. Proto je právě teď vhodná doba pro péči o pokožku. V zimě bývá suchá, unavená a ztrácí barvu. Zaměřte se tedy na vícestupňovou regeneraci pokožky. Máme pro vás 5 kroků, jak toho docílit.

Krok první: Diagnóza

Je potřeba se zaměřit na celkový stav pokožky i celého organismu. Jelikož je strava v zimě více zaměřená na tuky a méně na vitamíny, je vhodné dodat tělu i vitamíny, které tělo potřebuje. Znečištěný zimní vzduch a pobyt ve vytápěných suchých místnostech také pleti moc nepřidají. Proto je důležité se o pleť na jaře řádně postarat.

Doporučený článek:  Doma vyrobená rtěnka chutná po ovoci a obsahuje pouze přírodní suroviny

Krok druhý: Hloubkové čištění

Pracovníci kosmetických salónů doporučují provádět pravidelný peeling obličeje po celý rok. Ale zvláště po zimě bychom se měli na peeling zaměřit. Díky tomuto ošetření se pleť zbaví odumřelých a zrohovatělých zbytků kůže. Hloubkové čištění také připraví pokožku na kvalitní vstřebávání živin z dodané kosmetiky.

Zdroj obrázku: Freepik

Krok třetí: Tonikum

Běžně si make-up odstraňujeme z obličeje čisticí vodou či čisticími mléky. Ale na tonikum dost lidí zapomíná. A to je špatně, jelikož tonikum pleti dodá potřebnou ochranu a díky hydrosolům umožňuje pokožce vrátit se ke správnému pH. Použitím tonika se zabrání podráždění pokožky i možným zánětům.

Doporučený článek:  Prezidentská dieta je přísná, patří ale k nejúčinnějším

Krok čtvrtý: Výživa a hydratace

Pokožka je očištěná, ošetřená tonikem a nyní je čas přejít k hydrataci a výživě. Hlavním klíčem regenerace a znovuprobuzení krásné pleti je hydratace. Hydrataci provádíme lehkými krémy, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Nejdůležitějšími vitamíny po zimě jsou vitamín C a E a také kyselina hyaluronová. Kromě krému můžete využít také séra, oleje, ampule a výživné masky. Pokud si chcete vyrobit masku doma, postačí, když smícháte jogurt, med a olivový olej.

Krok pátý: Péče o pleť zevnitř

Komplexní péče zahrnuje také dostatek vitamínů a minerálů ve stravě. Je důležité se zaměřit na dostatečnou hydrataci, vysoký příjem ovoce a zeleniny, ale také dostatečný příjem bílkovin a kolagenu.

Zdroj: https://www.reidhealth.org/blog/winter-skin-care-keep-your-skin-in-top-shape-through-the-cold-dry-winter