Krása, Životní styl

Diety ani úmorné cvičení nemusí fungovat. Při hubnutí je zásadní to, co vypijeme

U novoročních předsevzetí obvykle nechybí touha zhubnout, obzvlášť pokud máme nějaké kilečko navíc. Samozřejmě je nutná změna stravovacích návyků a kromě toho si musíme vzít k srdci výzvy lékařů a věnovat se fyzické aktivitě. Nemusíme ale okamžitě hladovět a přelévat krvavý pot v posilovně, vyplatí se věnovat větší pozornost tomu, co jíme, a vzdát se pohodlných návyků, jako je například používání výtahu.

Nikdy nezapomínejte na tento nápoj

Pokud vzhled zdravé a štíhlé postavy skutečně leží na vašem srdci, pak nesmíte zapomínat na jeden důležitý zvyk. Mluvíme o pravidelném pití vody. I když sama o sobě nemá zeštíhlující vlastnosti, pomůže kontrolovat tělesnou hmotnost. Pokud je tělo dehydrováno, rychle se to projeví, i když ne vždy jednoznačně. Za prvé tělo začne ukládat vodu, což má za následek otok na tváři nebo v končetinách.

Doporučený článek:  Jak rychle odstranit celulitidu bez návštěvy salonu: Pomůže pohyb nebo masáže

Stojí za to vědět, že nedostatek vody v těle zpomaluje většinu klíčových procesů probíhajících ve všech systémech, včetně těch, které souvisí s metabolismem. Pokud chceme zhubnout, měli bychom denně vypít alespoň 2 litry vody. Pokud chceme vodu ozvláštnit, stačí přidat plátek citronu, okurky nebo pár lístků máty.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovocné a zeleninové šťávy

Ovocné a zeleninové šťávy jsou pevnou dávkou vitamínů a minerálů, které jsou potřebné pro každodenní fungování. Pokud však chceme, aby nám pomohly zhubnout nadbytečné kilogramy, stojí za to je připravit v odšťavňovači nebo mixéru. Tehdy bude v nápoji přítomna i buničina, která obsahuje obrovské množství vlákniny. Vláknina nejenže pomáhá střevům lépe fungovat, ale také reguluje procesy střevních pohybů, pomáhá zbavit se usazenin ve střevech a také dává pocit sytosti.

Doporučený článek:  Někdy ani dieta nestačí. Za přibíráním na váze stojí často běžné léky

Pokud máte rádi bylinkové čaje, které zahřejí tělo, nic vám nestojí v cestě využít je i při hubnutí. Jejich bohaté složení zlepšuje fungování mnoha procesů v těle, včetně metabolismu. Samozřejmě bylinné nálevy také pomohou regulovat práci žaludku, střev, vyčistit ledviny, játra a zbavit se přebytečné vody z těla. Pokud chceme zhubnout, stojí za to využít infuze z kopřivy, meduňky, fenyklu, máty a pampelišky.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/diet-nutrition/weight-loss-drinks