Životní styl

Kouření nenávratně poškozuje orgány. Tělu hrozí víc než rakovina plic

Kouř z cigaret není zdravý pro nikoho. Poškozuje nejen plíce, ale také střeva a další orgány, i když to na první pohled není vidět ani cítit. Kouření zvyšuje riziko Crohnovy choroby, může způsobit různé záněty v těle, které vedou ke zhoršení zdravotního stavu. Vše bylo dokázáno ve studii, kterou provedli vědci z korejské univerzity.

Výzkumy ukazují, že záněty ve střevech jsou způsobené lymfocyty

Nebezpečné lymfocyty se aktivují právě v plicích, kam vdechujeme cigaretový kouř. Odtud pak cestují do střev, kde se postupně rozvíjí zánět. Tabák může ovlivnit také bakterie, které se ve střevech přirozené vyskytují a chrání je. Mohou se změnit, a tím zapříčinit zánět, nebo dokonce obezitu.

Stejně nebezpečný jako tabákový kouř je pití alkoholu. To je známá věc, bohužel mnoho lidí na ni nebere zřetel. Konzumace alkoholu může poškodit nejen játra, ale také další orgány, které budou postupně odumírat, aniž byste to sami poznali. Je těžké poznat první příznaky zánětu nebo jiných onemocnění orgánů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte na své tělo pozor, máte jen jedno

Kvůli alkoholu můžete mít potíže například s trávicím systémem, budete trpět průjmy, poškozujete si dvanácterník, a můžete i krvácet. Dejte si proto pozor, kolik alkoholu průměrně za týden vypijete. Dát si občas skleničku piva k obědu nebo si dopřát dvojku vína večer u televize není žádný problém. Jestli ale vypijete velké množství alkoholu každý den, můžete mít časem problém.

Alkohol také poškozuje játra, stejně jako kouření. Zvýší se množství škodlivých bakterií v tenkém střevě, mohou se objevit problémy s imunitou. Proto je dobré starat se o své tělo a při prvních příznacích nemoci začít s léčbou. Tělo máme jen jedno a je potřeba, aby nám sloužilo několik desítek let. Proto si alkohol dejte jen občas, raději se věnujte pohybu, zbavte se kouření a mlsejte zdravě.

Zdroj: https://www.cancer.org/healthy/stay-away-from-tobacco/health-risks-of-tobacco/health-risks-of-smoking-tobacco.html