Domov, Rady a tipy

Zrcadlo v koupelně beze skvrn a nepříjemného mlžení: jednoduché metody zafungují nejlépe

Pruhy na zrcadle jsou sice jen kosmetickým problémem, ale pro mnoho žen je to prokletí, kterého se nejde zbavit. Kazí obraz celé koupelny, a proto je potřeba s těmito nečistotami zatočit. Většina žen sice používá vhodné prostředky, ty jsou ale plné chemických látek, a navíc ani nezaručují správný výsledek. Pomoci si můžete domácími metodami, které jsou účinné, levné a snadno dostupné.

Čisté zrcadlo je základem čisté domácnosti

Základem čisté domácnosti je vždy zrcadlo, ale také ostatní skla, která doma máte. Proto je zapotřebí vědět, jak je dokonale vyčistit, a to nejlépe pomocí domácích prostředků. Víte, jaké to jsou? Zkuste například ocet nebo čajový nálev. K samotnému čištění pak můžete použít nylonové punčochy. Domácí metody jsou levné, dostupné a také účinné.

Doporučený článek:  Připálit žehličku je snadné. Doma najdete prostředky, díky kterým bude znovu dokonale čistá

Zrcadlo byste měli čistit po každém koupání. Do sucha ho utřete papírovou utěrkou a díky tomu se na něm nebude držet pára, která z vany nebo sprchového koutu vychází. Ocet pak pomůže proti nevzhledným pruhům. Je to sice hlavně prostředek do kuchyně, ale hodit se bude také na úklid celé domácnosti, protože skvěle dezinfikuje. Smíchejte ho s trochou vody a naneste na zrcadlo. K otření použijte papírovou utěrku.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zamlžené zrcadlo použijte glycerin

Další možností je použití čajového nálevu. Ten dokonale čistí, a tak se hodí také na zrcadla. Uvařte silný čaj, nechte ho vychladnout a poté ho nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na sklo a vyleštěte papírovou utěrkou. Můžete do čaje přidat také salicylovou lihovinu, díky které se zbavíte stop od laku na vlasy.

Doporučený článek:  Tradiční vývar ozvláštní paprika, rajče nebo mléko

Určitě víte, že se po koupání objeví pára právě na zrcadle. Tomuto jevu můžete velmi snadno předejít. Stačí vetřít několik kapek glycerinu na povrch zrcadla, které vytvoří ochrannou vrstvu. Nakonec vezměte nylonové punčochy a zrcadlo vyleštěte. Bude krásně čisté bez velké námahy.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/remove-the-steam-from-your-mirror-without-leaving-streaks-heres-how/