Rady a tipy

Tradiční vývar ozvláštní paprika, rajče nebo mléko

Některá tradiční jídla jako vývar si neumíme představit jinak, než jak je známe od svých babiček. Zkuste trochu experimentovat. Je mnoho doplňků a potravin, které bychom do vývaru mohli dát a ozvláštnit tím jeho chuť. Pojďme si říct, co vše se právě do vývaru může přidat.

Tradiční potraviny a koření, které se dávají do vývaru

Základem každého dobrého a silného vývaru je pořádný kus masa a kostí. Na tuto oblíbenou a tradiční polévku potřebujeme koření, jako je nové koření, sůl, pepř a někdo přidává i bobkový list. Mezi základní kořenovou zeleninu do vývaru patří mrkev, celer a petržel. Někdo do vývaru přihodí i celou cibuli, aby byla barva sytější.

Doporučený článek:  Vyzrajte letos na komáry jinak. Díky domácímu spreji bude od svědivých boláků pokoj

Překvapivé potraviny, které vývar ozvláštní

Přestože je vývar velmi tradiční polévkou, nebojte se do něj přidat i jiné potraviny. Mezi další druhy zeleniny, které můžete do vývaru přidat, patří například paprika či rajče a nebojte přidat také lusky zeleného hrášku. Nudle můžete v této polévce nahradit kroupami, malými knedlíčky z vajíčka a mouky nebo i kousky opraženého rohlíku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít brambory do vývaru?

Kde jsme přišli na brambory? Vývar s bramborami je tradičním receptem Těšínského Slezska. Brambory se doporučuje vařit odděleně, nejlépe ve slupce. Po uvaření je stačí nakrájet na malé kostičky nebo je rozdrtit vidličkou. Zalijte horkým vývarem a můžete podávat. Některé domácnosti dokonce do vývaru dávají i bramborovou kaši.

Doporučený článek:  Bílé oblečení se hodí ke každé příležitosti. Díky domácím vychytávkám bude vždy zářivě čisté

Mléko do uzené polévky

Ano, další alternativní a velmi neobvyklou věcí je dochucení uzené polévky mlékem. Právě na Těšínsku se do uzené polévky kromě nakrájených brambor, masa z uzených kostí a krup nalévalo také studené mléko. Mléko dodá polévce jemnější a plnější chuť. I když se to na první pohled může zdát zvláštní, nebojte se a zkuste to.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/how-to-upgrade-soup-broth/