Domov

Digestoř pomůže vyčistit olej nebo ocet

Tuk na filtru nad sporákem je zkázou všech kuchyní. Toto zařízení je velmi často používané, ale spolu s nepříjemným zápachem nasává vlhkost, částice mastnoty nebo výpary z trouby. Není divu, že se na filtru usazuje mastná vrstva nečistot, která kazí nejen celkový obraz kuchyně, ale také je nehygienická.

Čištění mřížky, filtru nebo krytu digestoře nemusí být časově náročné

Mastnou mřížku nebo filtr můžete vyčistit během několika minut pomocí jednoduchých triků. Pravidelné čištění digestoře zabrání hromadění nečistot na zařízení. K čištění přitom stačí pouze voda s trochou mycího prostředku. Mřížku i filtr je nutné otřít vlhkým hadříkem a nezapomeňte před čištěním zařízení odpojit od elektrické sítě.

Doporučený článek:  Šetření na vytápění lidem jenom prospěje. Nízké teploty jsou plusem pro peněženku i zdraví

Zaschlou a silnou vrstvu mastných nečistot můžete odstranit pomocí olivového oleje. Jakkoli se to může jevit absurdní, nic nerozpustí tuk lépe než jiný tuk. Všechno, co musíte udělat, je dát olej na hadřík a opatrně ho rozetřít po mřížce a filtru. Pro lepší efekt můžete vše namočit do horké vody a po několika minutách špínu setřít hrubší stranou houbičky. Zbytky nečistot snadno odstraníte papírovým ručníkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Digestoř bude čistá po aplikaci octem

Mřížka, filtr i deska od digestoře se budou lesknout po aplikaci roztoku vody a octa v poměru 1 : 1. Směs nalijte do nádoby s rozprašovačem a nastříkejte na špinavé komponenty a po 10–‍15 minutách otřete hrubou stranou houbičky. Pokud je zařízení velmi špinavé, bude nutné operaci opakovat. Stejným způsobem můžete také vyčistit kryt digestoře. Celé zařízení můžete nakonec vyleštit měkkým hadříkem.

Doporučený článek:  Skrvny od lepidla, rtěnky nebo žehličky vzniknou snadno, stejně lehce ale mohou zmizet

O digestoř je potřeba pravidelně se starat, aby mohla sloužit dlouho bez toho, abyste ji museli opravovat. Je to důležitá součást celé kuchyně, zvlášť pokud nemáte k dispozici okno, kterým byste do místnosti dostali dostatek čerstvého vzduchu.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/kitchen-cleaning/how-to-clean-a-cooker-hood.html