Rady a tipy

Květiny ve váze udrží déle čerstvé obohacená voda a správné místo

Nejen na MDŽ dostávají ženy krásné květiny. Oblíbené jsou ty v květináči, ale také řezané kytice, které ovšem ve váze vydrží pouze pár dní. Jsou krásnou dekorací a ženy je milují, proto vymýšlejí způsoby, jak prodloužit jejich krásu. Většinou jim rychle opadají okvětní lístky, uvadnou a nejsou už hezké. Jak oddálit tento proces? Můžete si pomoci například bělidlem.

Kytice patří mezi oblíbené dárky nejen od mužů

Perfektní dárek, který potěší každou ženu – to je květina. Vybrat si můžete mezi množstvím druhů a barev, můžete je také různě kombinovat a vytvořit tak kytici, která se bude ženě líbit. Bohužel je ale škoda, že ve váze nevydrží dlouhé týdny nebo roky, jako je tomu u hrnkových květin, které také běžně koupíte. Proto je dobré znát triky, které zaručí, že jejich životnost bude o několik dní prodloužena a dekorace tak bude na stole déle.

Tulipány, růže, narcisy nebo gerbery patří mezi nejoblíbenější květiny, které často dostáváme. Co udělat pro to, aby ve váze vydržely o něco déle? Postačí maličkosti, které budou fungovat. Ještě než vložíte květiny do vázy, byste měli seříznout jejich stonky. Postačí malý kousek, ale zajistíte tím, že se do nich dostane více vody. Tu je pak potřeba denně měnit, protože květiny potřebují čistou vodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste bělicí trik, který skutečně pomůže

Co se týče triků, které můžete použít, existuje jich několik. Někdo do vody přidá trochu cukru, jiný zkusí měděnou minci. Mnoho lidí ale netuší, že si mohou pomoci také bělidlem. Látky, které bělidlo obsahuje, zabrání ve vodě tvorbě mikroorganismů, které mohou způsobit hnilobu nebo plísně. Díky tomu budou květiny déle čerstvé.

Květiny ve váze byste neměli nechávat na slunečném parapetu, kde na ně bude pražit slunce. Vyberte jim místo, kde vám budou dělat radost, ale zároveň budou mít vhodné podmínky k tomu, aby vydržely déle čerstvé. Dnes jsou květiny velmi drahé a měli bychom si vážit doby, po kterou budou vypadat stále dobře.

Zdroj: https://www.bloomnation.com/blog/watering-cut-flowers-with-bleach/