Rady a tipy

Moc oblečení a málo místa. Problém několika generací žen dokáže vyřešit několik drobností

Jak uložit oblečení, aby nezabralo moc místa, a přitom byl šatník přehledný? Poradíme vám, jak tento problém vyřešit. Pokud, si chcete udělat pořádek ve své šatní skříni, doporučujeme všechny věci do jednoho vynést třeba na postel v ložnici. A začít ukládat věci do skříně postupně. Budete tak mít přehled o všem co ve skříni máte. A pokud si každý kousek vyzkoušíte, objevíte třeba nové modely, na které jste možná už i zapomněli.

Kalhoty – věšet, či poskládat?

Pokud máte společenské kalhoty vyžehlené na puky, měli byste je pověsit na speciální ramínko, abyste je nemuseli pořád dokola žehlit. Ostatní kalhoty jednoduše poskládáte. Složte je na třetinu a naskládejte jedny na druhé. U kalhot je ta výhoda, že se jednoduše skládají, a i na hromádce jsou přehledné.

Doporučený článek:  Slabé řasy vyživí zelený čaj a olivový olej. Budou krásně husté a dlouhé

Trička, halenky a košile, co s nimi?

Trička a halenky můžete dát na ramínko. Určitě tak ve skříni budete mít větší přehled, ale máte tak velkou šatnu? Pokud ne, i tady doporučujeme je poskládat na třetiny. Takto složená trička budou stabilnější a při překládání z hromádku na hromádku se vám nerozloží. Košile a halenky na knoflíky raději pověste na ramínka. Nezapomeňte však zapnout vrchní knoflíčky, aby se límečky správně zformovaly a nepomačkaly.

Sukně a šaty poskládat, nebo pověsit?

Sukně zavěste na speciální ramínka s „žabkami“. Sukně budou krásně vyvěšené a nebudou se krčit. Pořád budou mít svůj tvar a budou ihned k použití, žádné žehlení před odchodem ven. Letní šaty na tenkých ramínkách můžete pověsit i po několika kusech na jedno ramínko. Luxusnější kousky doporučujeme i v šatníku uložit do speciálního obalu. Lepší forma obalu je bavlněná, prodyšná.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma

A co bundy, kabáty, svetry a mikiny?

Takové bundy a kabáty patří jisto jistě na speciální široká ramínka s profilovanými nejlépe šikmými konci. Bundy před uložením do skříně vyperte a po pověšení zapněte zipy a knoflíky. Bundy tak neztratí během léta svůj tvar. Mikiny bývají z bavlny. Proto je možné je poskládat a uložit na hromádku třeba vedle triček. Nebo je můžete pro lepší přehled pověsit na dřevěná ramínka. Svetry ovšem na ramínka nikdy nevěšte. Mohlo by se vám s největší pravděpodobností stát, že se nitě prověsí a svetr tak změní svůj tvar – střih.

Zdroj: https://www.lifestorage.com/blog/storage/10-innovative-clothes-storage-ideas-when-you-have-no-closet/