Krása, Rady a tipy

Odlakovač není jediná možnost. Nehty zbaví starého laku i jiné metody

Upravené a hlavně zdravé nehty jsou nejhezčím doplňkem každé ženy. Jen maličko ale stačí k tomu, že se kousek laku uštípne. Jestli chcete mít dokonalé nehty, bude potřeba i při malém znečištění nehty odlakovat a znovu nanést nové barvy. Jenže jak to udělat, pokud doma nemáte odlakovač?

Vyzkoušejte osvědčené metody odlakování

Jak se rychle zbavit laku na nehty pomocí prostředků, které máte doma, když vám chybí odlakovač? Odlakování nehtů je tím nejjednodušším způsobem, abyste si je znovu mohli namalovat. Jestli nemáte odlakovač, pomůže právě lak na nehty. Použijte průhledný lak, který naneste na nehty. Vezměte si vatový tampon a ihned začněte nehty čistit. Starší lak by měl jít dolů společně s novou vrstvou.

Doporučený článek:  V horkém létě potřebují vlasy jemnou péči

Salicylový alkohol je také možností, jak se zbavit oloupaného laku na nehty. Stejně jako u první možnosti využijte vatové tampony, které namočte do alkoholu a pomalými pohyby odstraňujte lak. Nepoužívejte ho ale velké množství, protože není příjemný pro pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Odlakovač můžete nahradit parfémem nebo octem

Jestli máte doma parfém, nebudete potřebovat odlakovač. Postupujete stejně jako u předchozích variant. Výhodou je, že vám budou nehty příjemně vonět, ale nemusí fungovat tolik jako právě alkohol. Poslední variantou je ocet, který je považován za surovinu, která pomůže nejen v kuchyni, ale také při úklidu domácnosti.

Doporučený článek:  Domácí kondicionér lze snadno připravit z přírodních ingrediencí, které vlasům jednoduše zachutnají

Dezinfikuje, čistí a také snadno odstraňuje skvrny. Namočte do něj vatový tampon a vyčistěte celý nehet. Pozor si ale dávejte na jeho nepříjemný zápach, který nemusí každý zvládnout. Pomůže ale vymačkaný citron, který nasaje zápach octa a díky němu můžete mít nehty dokonce vybělené. Oprýskané nehty nejsou příjemné na pohled, takže se vždy snažte o nehty pečovat, jak nejlépe dovedete. Zvláště lidé, kteří působí na vyšších funkcích, by o svůj zevnějšek měli dbát.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/the-6-best-ways-to-remove-nail-polish-without-a-remover/articleshow/60391435.cms